صفحه اصلی > سبک زندگی : 16 دلیل برای اینکه بدن شما به سم زدایی نیاز دارد

16 دلیل برای اینکه بدن شما به سم زدایی نیاز دارد

چرا باید سم زدایی کنیم

سم زدایی و پاکسازی های گیاهی اغلب به عنوان یک سبک زندگی افراد مشهور یا بسته های خوراکی سلامت معرفی می شوند. اما اگر نمی‌توانید انرژی خود را بالا ببرید یا متوجه می‌شوید که دائماً با مشکلات سلامتی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنید، به نظر میرسد زمان تنظیم مجدد سلامتی و ایجاد یک سبک زندگی سالم فرا رسیده است

 

چرا باید سم زدایی انجام دهیم؟

هدف از پاکسازی یا سم زدایی بدن استفاده از غذاهای گیاهی برای تشویق بدن به حذف سموم و عوامل استرس زا است و در عین حال به سلول ها، اندام ها و بافت ها فرصتی برای بهبود و ترمیم می دهد. همراه کردن این امر با حذف غذاهای محرک مضر، از جمله کافئین ، فست فود و الکل نیز می تواند مفید باشد.

 

کسانی که از سم زدایی انتقاد می کنند می گویند که به انجام این فعالیت ها نیازی نیست و بدن ما سیستم های خاص خود را برای پاکسازی و سم زدایی دارد که شامل کبد، کلیه ها و سیستم لنفاوی ما می شود. در واقع درست میگویند اما هر روز ما با هزاران سم، مواد شیمیایی و آلاینده در غذا، هوا و آب خود بمباران می‌شویم که 100 سال پیش وجود نداشتند.

سال ها تحقیق به ما می‌گویند که آلاینده‌های موجود در محیط ما می‌توانند از سلامت روان و عملکرد مغز گرفته تا ایمنی، متابولیسم، هورمون‌ها، سلامت باروری و همه چیز را تحت تأثیر قرار دهند. این را با یک رژیم غذایی بد، کمبود مواد مغذی، کم خوابی، استفاده دارویی، عدم ورزش و استرس عاطفی ترکیب کنید، همه چیز برای یک فاجعه سلامت کامل در راه است ، پس جای تعجب نیست که اکثر ما در بیشتر مواقع احساس خوبی نداریم. بنابراین دادن فرصتی دوباره به بدن برای پاکسازی، تجدید قوا و شادابی واقعاً نیاز باشد . ما در این مقاله که توسط بلاگ استایل تهیه شده است به شما میگوییم چرا سم زدایی ممکن است برای شما مناسب باشد

بیشتر بخوانید : روتین های 10 دقیقه ای برای سبک زندگی سالم تر

انرژی شما از بین رفته است

اگر همیشه احساس می‌کنید که باید یک فنجان قهوه بخورید تا احساس خواب آلودگی نداشته باشید شما به سم زدایی نیاز دارید . انتخاب نامناسب سبک زندگی و رژیم غذایی می تواند ما را از نظر روحی و جسمی تحت فشار قرار دهد و به آرامی انرژی و انگیزه ما را تخلیه کند. این احتمال وجود دارد که شما برای مدت طولانی احساس خستگی کرده باشید و حتی دیگر به یاد نیاورید که احساس «طبیعی» بودن چگونه است. پس از یک سم زدایی موثر، قطعا احساس می کنند تازه، سرحال و سرشار از انرژی مثبت هستند.

 

گوارش و سلامت روده شما عالی نیست

مشکلات گوارشی احتمالاً یکی از اولین چیزهایی است که وقتی بدن ما آنطور که باید کار نمی کند متوجه می شویم. علائمی مانند نفخ، گاز، رفلاکس اسید، سوزش سر دل، یبوست و اسهال همگی می توانند نشان دهند که سیستم گوارش شما آنطور که باید کار نمی کند. انتخاب نامناسب غذایی (غذاهای فرآوری شده، مواد نگهدارنده مواد غذایی، افزودنی ها، رنگ ها) و همچنین حساسیت ها و عدم تحمل غذایی مانند ذرت، سویا، گندم، گلوتن، تخم مرغ و لبنیات اغلب می توانند مقصر باشند. این می تواند تجزیه و جذب مواد مغذی مورد نیاز برای متابولیسم و ایمنی سالم را برای سیستم بدنی دشوار کند.

مشکلات گوارشی

غذاها و داروهای بد مانند آنتی بیوتیک ها می توانند به جمعیت و تنوع میکروبیوم ما آسیب بزنند. این باکتری های مفید در روده ما نه تنها 90 درصد از ایمنی ما را تشکیل می دهند، بلکه نقش مهمی در فرآیند سم زدایی بدن نیز دارند.

 

به اندازه کافی آب نمی نوشید

اگر به اندازه کافی آب نمی نوشید، آنچه را که بدن برای دفع سموم از سیستم شما نیاز دارد را برای بدن مهیا نمیکنید . کبد و کلیه هر دو به شدت به آبی که می نوشیم برای سمزدایی نیاز دارند .

نوشیدن 8 لیوان آب

مشکلات پوستی مانند جوش و جوش دارید

تجمع سموم در بدن گاهی اوقات می تواند به صورت آکنه و جوش های روی پوست، که بزرگترین اندام و مانع بدن ما در برابر پاتوژن ها و سموم است، ظاهر شود. اگر متوجه مشکلات پوستی مانند جوش، لکه های خشک، برآمدگی ها، پوسته پوسته شدن، خارش یا تغییر رنگی شده اید می تواند نشانه ای باشد که بدن شما با عدم تعادل داخلی یا استرس های محیطی مواجه است. . منابع پنهان یا آشکار سموم روی پوست می تواند شامل محصولات پاک کننده و لوازم آرایشی باشد.

بیشتر بخوانید : انواع جوش ها و علت آن

شما معتاد به کاناپه هستید

در حالی که فناوری با روش های متعدد در زمینه های مختلف به ما کمک میکند در عین حال باعث بی تحرکی ما میشود . فقدان ورزش و فعالیت بدنی می تواند تأثیر منفی بر گردش خون ما داشته باشد که با کاهش ایمنی، انرژی کمتر و کاهش توانایی بدن برای عرق کردن و خلاص شدن از شر سموم مرتبط است . پزشکان توصیه میکنند روزانه 30 دقیقه ورزش منظم به سلامت و دفع سموم بدن کمک فراوانی میکند .

بی تحرکی

اغلب دچار میگرن و سردرد می شوید

چیزهای زیادی می توانند باعث میگرن و سردرد شوند، از جمله هورمون ها، غذاها، مواد نگهدارنده، استرس، کم آبی بدن، مواد شیمیایی، سموم محیطی و غیره. اما اگر متوجه شدید که مدام به دنبال مسکن برای درمان سردرد های وقت و بی وقت خود هستید ممکن است زمان پاکسازی فرا رسیده باشد اما بهتر است در این مورد با پزشک نیز مشورت کنید

 

داروهای تجویزی مصرف کرده اید یا تحت عمل جراحی قرار گرفته اید

مصرف داروها یا بیهوشی برای جراحی ممکن است ضروری باشد، اما عوارض جانبی و خطراتی دارد. همچنین زمانی که داروها به مرور زمان در سیستم ما تجمع پیدا می‌کنند یا زمانی که دوز تجویز شده خیلی زیاد باشند ، کبد و کلیه‌ها قادر به حذف کامل آن از جریان خون نیستند و در نتیجه مسمومیت ایجاد می‌شود. این می تواند ما را با مشکلات مختلفی از جمله از دست دادن حافظه، بی قراری، ضعف بدنی ، غش کردن، فشار خون بالا و موارد دیگر مواجه کند.

 

اضطراب و نوسانات خلقی دارید

رژیم غذایی نامناسب و انتخاب سبک زندگی و همچنین کمبود مواد مغذی، قرار گرفتن در معرض سموم، مصرف داروهای تجویزی و عدم تعادل در بدن، همگی می توانند باعث اضطراب، نوسانات خلقی و حتی افسردگی شوند. سم زدایی می تواند به شما کمک کند تا یک بار دیگر بدن خود را تغذیه کنید و در عین حال سمومی را که ممکن است بیش از حد سیستم شما را تحریک می کنند از بین ببرید.

 

مشکل در تمرکز دارید

اگر احساس می کنید آنطور که باید واضح فکر نمی کنید، سم زدایی می تواند برای شما مفید باشد. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن در معرض آلودگی و سموم می تواند تأثیر جدی بر مغز و نحوه عملکرد آن داشته باشد. پس از پاکسازی، احساس می کنید که تمرکز بیشتر و عملکرد حافظه بهتری دارید

میگرن

شما در یک شهر زندگی می کنید

ساکنان شهرهای بزرگ بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند. آلودگی هوا، با نام مه دود، ترکیبی از آلاینده ها و ترکیبات مضر است که می تواند سطوح داخلی و خارجی را آلوده کند و حتی روی پوست شما بنشیند. بدتر این است که ما این سموم را به سادگی با تنفس وارد بدن خود می کنیم. پیشنهاد میشود در روز هایی که هوا دارای آلودگی بیشتری است از ماسک های تنفسی و همینطور مایعات طبیعی بیشتری است

مهناز ایرانی

من مهناز ایرانی دانشجوی رشته طراحی لباس و علاقه مند به مد ، استایل و موضوعات زیبایی هستم

دیدگاهتان را بنویسید