صفحه اصلی > گوناگون : ابزار قاب بندی دیوار پلی یورتان (ابزار قاب بندی پیش ساخته دیوار) در مجموعه دکارت

ابزار قاب بندی دیوار پلی یورتان (ابزار قاب بندی پیش ساخته دیوار) در مجموعه دکارت

قاب بندی دیوار با ابزار قاب بندی پیش ساخته دیوار از جنس پلی یورتان

 

مجموعه دکارت و ابزار قاب بندی دیوار ( ابزارهای قابسازی پلی یورتان (پلی اورتان)):

قاب بندی دیوار و قاب بندی پیش ساخته دیوار یکی از مهم ترین قسمتهای طراحی داخلی است. به طور مثال شما می توانید با طراحی دیوار اتاق پذیرایی خود جلوه ی بسیار زیبایی به این فضا ببخشید.

فقط کافی است که محصولات ابزارهای قابسازی پلی یورتان دکارت را با دقت بررسی نمایید، به صفحات گالری و ایده های مجموعه دکارت سر بزنید و با بررسی آنها و در میان گذاشتن آنها با کارشناسان مجموعه دکارت به بهترین طراحی برای فضای خود برسید.

قاب بندی روی دیوارها با استفاده از ابزار قاب بندی دیوار (ابزارهای قابسازی پلی یورتان دیوار) بسیار سریع اجرا شده، ظرافت فوق العاده ای دارند و هماهنگی بسیار کاملی با انواع سبک های معماری دارند.

لذا با توجه به کلیه ی این موارد می توان ابزارهای قاب سازی پلی یورتان دکارت (پلی اورتان) را یکی از جذابترین ایده های طراحی دکوراسیون برای دیوارهای داخلی نامید. ما در ابزار دکوراتیو عنوان های مختلفی داریم که می توان به گچبری پیش ساخته اشاره کرد. در گچبری پیش ساخته دو متریال مهم در دسترس می باشد:

اولی گچ به طرز کار کاملا سنتی خود، و دومی هم متریالی به نام پلی یورتان یا پلی اورتان. در گچبری پیش ساخته پلی یورتان تقریبا تمامی ابزار پیش ساخته پلی یورتان دیده می شود، مثل ابزار گلویی پلی یورتان، ابزار دکوراتیو پلی یورتان، گچبری دیوار یا گچبری پیش ساخته دیوار، گچبری سقف یا گچبری پیش ساخته سقف، ابزار قرنیز پلی یورتان و آبسیاری از آیتم های دیگر که در رسته ی گچبری آماده قرار می گیرند.

ما در مجموعه دکارت کاملترین مجموعه گچبری پلی یورتان، گچبری آماده، گچبری دیوار، ابزار پیش ساخته پلی یورتان، گچبری پیش ساخته دیوار، گچبری پیش ساخته سقف، ابزار قرنیز پلی یورتان و انواع و اقسام ابزارهای قابسازی دیوار پلی یورتان (پلی اورتان) را در اختیار داریم. شما می توانید برای بهره مندی از خدمات ما چه در مرحله طراحی و استفاده از این ابزارها در طراحی واحد خود و چه در اجرای آنها با همراه باشید. فقط کافی است به وبسایت ما به آدرس www.decartstore.co سر بزنید و ایده های مدنظر خود را پیدا کنید و با مهندسان معمار ما مطرح نمایید تا بهترین ها را برای شما آماده نمایند. پس با ما در مجموعه دکارت همراه و همقدم باشید.

انتخاب طرح، بافت، متریال و رنگ بر روی دیوارها به خاطر نقش زیاد آن در دکوراسیون داخلی از مهمترین دغدغه های طراحان دکوراسیون داخلی است. انتخاب متریالی که در عین زیبایی و هماهنگی با باقی اجزای دکوراسیون داخلی به زودی از مد نیفتد و جذابیت خود را بزودی از دست ندهد که البته کار مشکلی خواهد بود.

با توجه به تعداد زیاد دیوارها در ساختمان، بسیاری از متریالهایی که در دیزاین دیوارها استفاده می شوند (کاغذ دیواری، ماربل شیت، ترمووود،آجر و …) قابلیت هماهنگی با سایر متریالها را ندارند و استفاده همزمان آنها با هم باعث عدم هماهنگی و شلوغی فضا می شود و به تنهایی هم نمی توان از آنها در تمام دیوارها استفاده کرد.قاب بندی دیوار و طراحی دیوار اتاق پذیرایی

در نتیجه چون همجنس دیوار های ساختمان که معمولا نمای گچی دارند نیست یک عدم تقارن بین دیوارهای دیزاین شده با این متریال ها و دیوارهای ساده بوجود می آید که خوشایند نیست.

قاب سازی روی دیوار به خاطر ویژگی هایی که دارد یکی از جذاب ترین ایده ها برای دیزاین دیوارها می باشد.

یکی از دغدغه های دیزاین دیوارها علی الخصوص در آپارتمان های کم متراژ امروزه استفاده از متریالی است که در عین زیبایی باعث شلوغی بیش از حد نشود و در ترکیب با دیگر اجزاء ساختمان هماهنگی داشته باشد.

قاب سازی روی دیوارها به خوبی پاسخگوی این نیاز هستند و چون همجنس دیوارها دیده می شوند می توان با کم و زیاد کردن تعداد قابها با توجه به سلیقه کاربر به راحتی این موضوع را مدیریت کرد و استفاده از آن در تمام دیوارها هم منعی ندارد فقط می توان دیوارهای کانونی و اصلی را پرکارتر و دیوارهای فرعی را سبک تر اجرا نمود.

از ویژگی های جذاب دیگر ابزارهای قابسازی جهت کنترل هماهنگی با سایر متریالها و یا کنترل شلوغی آزاردهنده، خاصیت رنگ پذیری این ابزارهاست به طوریکه می توان آنها را با دیوار به صورت همرنگ رنگ آمیزی نمود.

این کار باعث می شود تاکید روی ابزارهای قابسازی کم شود و با دیوار اصلی به صورت یک کل دیده شود که با اجرای این مهم، دیوارها در عین حال که دیزاین شده هستند اما شلوغی آزاردهنده ای نخواهند داشت.

روشهای اجرای انواع قاب سازی روی دیوار:

اگر بخواهیم از قاب سازی روی دیوار در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم ۳ روش پیش روی ماست.

در روش اول می توان به استفاده از کار دست توسط استاد کار اشاره کرد که از مهمترین مشکلات آن زمانبر بودن کار ابزار زنی، تحت تاثیر بودن کیفیت کار با مهارت استاد ابزار زن و ضربه پذیر بودن و شکننده بودن خود ابزارهای گچی در زمان استفاده از ساختمان و هزینه بالای آن اشاره کرد.

در روش دوم از گچبری پیش ساخته از جنس گچ می توان استفاده کرد که از مهم ترین مشکلات آن می توان به عدم ظرافت و تمیزی کار اشاره کرد که در اکثر مواقع نتیجه مطلوبی به همراه ندارد و از اصول دکوراسیون داخلی که بحث زیبایی هست به دور است.

روش سوم و بهترین و مهمترین روش، استفاده از ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان هست که در آن سعی شده مشکلات ۲ روش قبلی مرتفع گردد و ودر عین حال ظاهری شبیه گچ داشته باشد.قاب بندی دیوار با گچبری پیش ساخته پلی یورتان

خصوصیات گچبری های پیش ساخته پلی یورتان:

خصوصیات گچبری های پیش ساخته پلی یورتان همچون کیفیت و ظرافت ابزارها، نصب سریع و آسان، مقاومت بالا و عدم شکنندگی در برابر ضربه فیزیکی، رنگ پذیر بودن و… باعث شده به بهترین متریال جهت قابسازی روی دیوار بدل شده و مورد استقبال فراوان قرار گیرد.

شکل استفاده از قابسازی روی دیوارها به سبک مورد استفاده در دکوراسیون داخلی بستگی دارد.

شیوه قابسازی ابزارآلات قاب سازی پلی یورتان:

در ادامه به بررسی شیوه قابسازی در ۳ سبک اصلی دکوراسیون داخلی میپردازیم.

۱) سبک مدرن در ابزارهای قابسازی پلی یورتان:

در این سبک به طور کلی سادگی حرف اول را می زند. معمولا خطوط صاف و یا شکسته هستند و خطوط منحنی و قوسی شکل در آن جایی ندارند.

استفاده از وسایل تزئینی و تجملاتی در این سبک باید به حداقل ممکن برسد. در سبک مدرن حتما نیاز نیست که تقارن رعایت شود و استفاده از رنگ های خنثی و مات باعث زیباتر شدن و چشم نوازتر بودن این سبک می شود.

قاب بندی دیوار در این سبک معمولا روی دیوارهای اصلی و نقاط کانونی از ابزارهایی با سطح مقطع مکعب شکل به صورت خطوط صاف با طراحی مدرن اجرا می شود و معمولا ابزارها با دیوارها همرنگ می شوند.

۲) سبک کلاسیک در ابزارهای قابسازی پلی یورتان:

در این سبک همانطور که از نامش پیداست یک سبک تجملی پر زرق و برق مربوط به طبقه اشرافی می باشد. در این سبک نظم و تقارن اهمیت زیادی دارد و اصالت و سنگینی زیادی در فضا وجود دارد.

طیف رنگی استفاده شده معمولا کرم قهوه ای است که با رنگ های طلایی ترکیب شده اند. بنابراین ابزارهای قابسازی این سبک دارای انواع گل، طرح و موتیف های کلاسیک هستند که در طول ابزارهای قابسازی تکرار میشوند.

۳) سبک نئوکلاسیک در ابزارهای قابسازی پلی یورتان:

در واقع ترکیبی از ۲ سبک قبلی است یعنی همزمان بر ظرافت و پیچیدگی تمرکز دارد. به عبارت دیگر سبکی مجلل تر از سبک مدرن و متواضعانه تر از سبک کلاسیک است.

با توجه به سبک زندگی و سلیقه ایرانیان این سبک جزء پرطرفدارترین و کاربردی ترین سبک های معماری در کشور ما می باشد.

برای طرح های نئوکلاسیک ابزارها معمولا دارای خطوط برجسته و فرو رفته طولی هستند که اصطلاحا به آنها ابزارهای کشویی هم گفته می شود. این ابزارها می توانند در ترکیب با گلها و موتیف های (موتیف ها یکی از عناصر تزئینی در معماری هستند که معمولا با الهام گرفتن از گلها و اشکال اسلیمی به صورت گچبری یا نقاشی روی سقف و دیوار اجرا می شوند.) دکوراتیو به صورت محدود استفاده شوند که فضایی لوکس و در عین حال ساده را ایجاد می کنند.

در نهایت برای جمع بندی، می بایست اشاره کنیم که در در مجوعه دکارت برای هر سبک و سلیقه ای ابزارهای قاب سازی دیوار موجود می باشد و می توانید قبل از اجرا طراحی دیوار خود را به دست حاذق کارشناسان طراحی ما بسپارید و بعد از بررسی مدل قاب بندی دیوار خود، تصمیم به اجرا بگیرید.

ما در مجموعه دکارت هرآنچه که شما تصور کنید را برایتان مجسم و اجرا خواهیم کرد.

منبع: www.decartstore.co

محسن خدادادی

دیدگاهتان را بنویسید