صفحه اصلی > پزشکی و سلامت و عمل زیبایی و گوناگون : واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با لیزر

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با لیزر

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با لیزر

علم پزشکی یکی از گسترده‌ترین و پیشرفته‌ترین علم‌ها در دنیا است. امروزه به کمک این علم بسیاری از بیماری‌ها، عیوب و نقص‌ها قابل‌رفع شدن هستند. افراد در هر شرایطی که باشند اطمینان دارند که به کمک روش‌های پزشکی می‌توانند شرایط خود را بهبود بخشند. یکی از عمل‌هایی که این روزها بسیار رایج شده است، انجام عمل واژینوپلاستی در تهران است. البته انجام آن در سایر شهرها و شهرستان‌ها نیز صورت می‌گیرد. این عمل با هدف سفت کردن عضلات کف لگن خانم‌ها انجام می‌شود و سبب رضایت‌مندی در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر خواهد شد. از روش‌های رایج انجام این عمل می‌توان به جراحی به کمک لیزر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه، لطفاً با ما همراه باشید.

واژینوپلاستی چیست؟

همان‌طور که گفته شد، نوعی عمل است که در آن سعی می‌شود عضلات کف لگن خانم سفت شوند. با انجام این عمل قدرت و کنترل واژن چند برابر شده و حس بهتری را در هنگام رابطه به دو طرف القاء می‌کند. انجام این عمل در ابتدا برای رفع مشکلاتی همچون ناهنجاری‌های ژنتیکی، ترمیم حرکات کشش و همچنین پارگی واژن ناشی از زایمان طبیعی ایجادشده است. در کنار موارد ذکرشده، عمل واژینوپلاستی در تهران امروزه با هدف زیبایی نیز انجام می‌گردد.

در این عمل سعی می‌شود در قسمت‌هایی از واژن همچون لابیا، فرج، دهانه رحم، کلیتوریس و… تغییراتی ایجاد شود. عوامل گوناگونی همچون زایمان طبیعی سبب می‌شوند که واژن به‌مرور زمان شل و گشاد شده و شکل اولیه‌ی خود را از دست دهد. گاه شل بودن واژن، زیاد و جدی است و در برخی موارد این شل بودن، خفیف و کم است. در مواردی که مشکل به‌صورت خفیف رخ می‌دهد، می‌توان با کمک لیزر درمان‌های کمتر تهاجمی و غیر جراحی را تجربه کرد. این عمل یک نوع جوان‌سازی واژن است و انجام آن پیش از هر چیز به نظر پزشک بستگی دارد. توجه کنید که عدم مراجعه به یک پزشک حرفه‌ای و کاربلد همچون دکتر طاهره فروغی فر، سبب می‌شود که فرد با عوارض مختلفی مواجه شود.

نحوه انجام عمل واژینوپلاستی

عمل واژینوپلاستی در تهران و سایر شهرها چیزی حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد. عمل می‌تواند به دو روش لیزری و یا سنتی انجام شود. در هر دو روش نتیجه کار یکسان است؛ اما استفاده از لیزر سبب می‌شود روند بهبودی سرعت پیدا کند. در هنگام انجام عمل، پزشکان ترجیح می‌دهند که فرد تحت بی‌هوشی یا آرام‌بخش باشد. این کار تمرکز پزشک را بیش‌تر کرده و از حرکات اضافی بیمار در حین عمل جلوگیری می‌کند.

پزشک سعی می‌کند با دقت و مهارت کافی، پوست اضافی داخل واژن را به کمک لیزر رفع کند. پس‌ازآن به کمک بخیه‌هایی محکم و قوی بافتی که شل شده است را به تمام نواحی عمیق واژن بخیه می‌کنند. ممکن است برخی از بانوان داری پوست مخاطی شکل باشند؛ بنابراین بخیه زدن پس از اطمینان از سفت شدن کانال واژن انجام می‌شود.

عمل واژینوپلاستی در تهران معمولاً توسط پزشکان باتجربه‌ای همچون دکتر طاهره فروغی فر انجام می‌شود. این پزشکان پس از انجام تمام مراحل ذکرشده، ماهیچه‌هایی که از هم فاصله گرفته‌اند را به هم نزدیک کرده، پوست اضافی واژن را از بین برده و ظاهری زیبا به واژن می‌دهند.

نکات مراقبتی بعد از انجام واژینوپلاستی

نکات مراقبتی بعد از انجام واژینوپلاستی

همان‌طور که گفته شد عمل واژینوپلاستی بستگی به بیمار دارد. در برخی موارد این عمل به‌صورت جراحی و تهاجمی انجام می‌شود و گاه به کمک لیزر صورت می‌گیرد. با توجه به نوع و وسعت جراحی، بیمار به یک تا دو هفته استراحت نیاز دارد. بهبودی کامل ممکن است چند هفته و گاه چند ماه طول بکشد. در روزهای اولیه‌ی بعد از عمل می‌توانید درد خود را به کمک انواع مسکن کنترل کنید.

البته توجه داشته باشید که در خوردن داروی مسکن زیادی روی نکنید و تنها در صورت ضرورت، آن‌ها را مصرف کنید. از دیگر نکات مهم پس از عمل واژینوپلاستی در تهران باید گفت که با توجه به میزان سفت شدن کانال واژن، احتمال دارد برخی از بیماران به استفاده از دیلاتور تشویق شوند. این ابزار وسیله‌ای است که هدف آن بازآموزی عضلات داخل واژن است. دیگر نکات مراقبتی عبارت‌اند از:

 • عدم فعالیت بدنی شدید به مدت 6 هفته
 • ممنوعیت شنا و دوچرخه‌سواری به مدت 3 ماه
 • نشستن روی بالش طبی
 • عدم برقراری رابطه جنسی به مدت 3 ماه
 • استفاده از کمپرس آب سرد به مدت یک هفته
 • احتمال خروج ترشح و خون به مدت 4 تا 8 هفته
 • عدم مصرف دخانیات تا یک ماه
 • و…

عوارض جراحی واژینوپلاستی

عوارض جراحی واژینوپلاستی

هر جراحی معمولاً عوارض کوچک و بزرگی با خود به همراه دارد. عمل تنگ کردن واژن نیز از این قاعده مستثنی نیست. هرچقدر که پزشک شما حرفه‌ای‌تر و بهتر باشد، عوارض کم‌تری را تجربه خواهید کرد. در ادامه به رایج‌ترین عوارض پس از عمل واژینوپلاستی در تهران اشاره خواهیم کرد:

 • احتمال بروز خونریزی
 • احتمال بروز عفونت
 • احتمال احساس درد شدید در روزهای اولیه
 • احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک به مواد بی‌هوشی
 • تررمبوز ورید عمقی در نتیجه‌ی ایجاد لخته خون در سیاهرگ عمقی

این عوارض اگرچه رایج هستند؛ اما با گذشت دوره نقاهت و مصرف داروهای تجویزشده، رفع می‌شوند. عوارض دیگری وجود دارد که می‌توانند خطرساز باشند:

 • مقاربت و نزدیکی دردناک ناشی از تنگی بیش‌ازحد واژن
 • آسیب دیدن عصب در حین عمل که سبب بی‌حسی موقت یا دائم می‌شود.
 • تنگی بیش‌ازحد واژن که علاوه بر مشکل کردن رابطه جنسی، سبب می‌شود خون در زمان قاعدگی به‌درستی خارج نشود.
 • فیستول وزیکوواژینال یک بافت اضافی و غیرطبیعی است که بر اثر عمل در ناحیه‌ی بین واژن و دستگاه ادراری رشد می‌کند.
 • فیستول رکتوواژینال نیز یک زائده غیرطبیعی بین واژن و روده راست است

این عوارض از مشکلات رایج عمل واژینوپلاستی در تهران هستند که معمولاً به علت عدم دقت پزشک و مراجعه به افراد غیرحرفه‌ای پیش می‌آیند.

فواید جراحی واژینوپلاستی

این جراحی فواید بسیار زیادی دارد و برای برخی از افراد، یک عمل جدی و ضروری محسوب می‌شود. اولین فایده‌ی آن برای بانوانی است که به دنبال رفع نواقص ناشی از زایمان طبیعی و یا ضربه دیدن واژن خود هستند. افرادی که به دلیل شل و گشاد شدن واژن نمی‌توانند از رابطه جنسی لذت کافی را ببرند. برخی از افراد نیز پس از رادیوتراپی و برای درمان سرطان مجبور به برداشتن واژن خود شده‌اند. علاوه بر این برخی از بانوان در هنگام تولد با مشکلات مادرزادی در ناحیه‌ی دستگاه تناسلی به دنیا می‌آیند؛ بنابراین با کمک این عمل می‌توان هرگونه مشکل و ناهنجاری در ساختار واژن را رفع کرده و بهبود بخشید. عمل واژینوپلاستی در تهران از بروز انواع مشکلات جسمی و روانی جلوگیری کرده و اعتمادبه‌نفس افراد را بالا می‌برد. این عمل رضایت جنسی افراد را به شکل چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن

امروزه علم پزشکی در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است. این پیشرفت‌ها سبب بهبود سلامت جسمی و روانی افراد شده است. یکی از این پیشرفت‌ها امکان تنگ کردن واژن و عمل واژینوپلاستی است.

این عمل در شکل تهاجمی آن به کمک جراحی و در شکل محدودتر آن به کمک لیزر انجام می‌شود. پزشک برای انجام عمل معمولاً بیمار را بی‌هوش می‌کند. مهم‌ترین نکته برای موفقیت عمل واژینوپلاستی در تهران و جلوگیری از مشاهده‌ی عوارض گوناگون، مراجعه به پزشک کاربلد و حرفه‌ای همچون دکتر طاهره فروغی فر است.

انجام آن، مزیت‌های مختلفی برای بانوان دارد؛ به‌ویژه آن‌ها که از مشکلات مادرزادی رنج می‌برند. بروز برخی عوارض مانند درد، خونریزی، مقاربت دشوار و… طبیعی است و پس از گذراندن دوره نقاهت رفع خواهند شد؛ اما برخی دیگر از عوارض درصورتی‌که در طولانی‌مدت رفع نشوند خطرساز هستند.

محسن خدادادی

دیدگاهتان را بنویسید