صفحه اصلی > استایل مردانه و گوناگون : پیش از خرید کاپشن پفی مردانه بدانید…!

پیش از خرید کاپشن پفی مردانه بدانید…!

نکاتی قبل از خرید کاپشن پفی مردانه

کاپشن پفی مردانه، یکی از اقلام اصلی لباس های زمستانی است که برای قرار گرفتن در جریان مد و سلیقه عمومی، راه درازی را طی کرده و ریشه تاریخی جالبی دارد. تاریخچه ای که با دانستنش بهتر می توانید حس و حالش را درک کنید و قطعا تیپ و استایل بهترین هم با آن ایجاد می کنید. این مدل کاپشن به خاطر گرمای خوبش محبوبیت دارد، طی سال‌ها تکامل یافته و هم برای ماجراجویی در محیط های خیلی سرد خارج از شهر مناسب است و هم برای ایجاد استایل شهری.

خرید کاپشن پفی مردانه

رگ و ریشه کاپشن مردانه

رگ و ریشه کاپشن مردانه پفی را می‌توان در اوایل قرن بیستم ردیابی کرد، زمانی که توسط آقای ادی بائر برای اولین بار به عنوان یک لباس گرم مفید جهت استفاده در سرمای شدید طراحی شد. ادی بائر یک مرد آمریکایی بود که به عنوان اولین سازنده کاپشن پف دار در سال 1936 شناخته شده است. این مسئله کمی ابهام دارد اما به هر حال اختراع این مدل کاپشن را بیشتر از همه به این شخص نسبت می دهند). وی که در طول یک سفر ماهیگیری زمستانی در ایالت واشنگتن دچار سرمازدگی شدید شد، ایده این لباس به ذهنش رسید. او یک کاپشن را از پَر غاز پُر کرد و معتقد بود پر غاز در مقایسه با سایر مواد، عایق حرارتی بهتری ارائه می دهد. این نوآوری، پایه و اساس کاپشن پفی بود.

رگ و ریشه کاپشن مردانه

جنس و ساخت کاپشن پفی

 کاپشن پفی بلند مردانه با طراحی لحافی متمایز خود شناخته می شود و توزیع یکنواختی از عایق حرارتی را ارائه می کند. کلید گرمای فوق العاده این کاپشن ها در مواد پرکننده نهفته است که گاهی عایق طبیعی و گاهی هم مصنوعیست.
عایق طبیعی: پر غاز یا اردک به دلیل نسبت گرما به وزن استثنایی‌اش شناخته شده و ارزشمند است. خوشه های پر هوای گرم را به دام می اندازند و یک عایق حرارتی ایجاد می کنند. کاپشن هایی که با پر طبیعی پر می شوند، کیفیت بالایی داشته و در عین حال سبک و متراکم هستند.
عایق مصنوعی: برای کسانی که در فکر حقوق حیوانات هستند یک جایگزین مقرون به صرفه وجود دارد، آن هم الیاف مصنوعی هستند که اتفاقا خیلی محبوب‌اند. الیاف مصنوعی می‌توانند گرما را حتی زمانی که خیس هستند حفظ کنند و این مزیت قابل توجهی نسبت به پر طبیعی غاز و اردک است.

کاپشن بادی مردانه دایان شاپ

امروزه کاپشن پفی مردانه حسابی تکامل یافته و پوسته رویی ضد آب دارد، هود یا کلاه به آن اضافه شده، جیب های متعدد و قابل تنظیم در طراحی آن آورده شده و حتی گاهی اوقات شامل دو زیپ تنظیم حرارت در ناحیه زیر بغل هستند و همه این ها پیشرفت و تکامل طراحی این لباس را نشان می دهد.

 

تکامل کاپشن های پفی از نگاه مد

در سال‌های اخیر، کاپشن های مردانه پفی در کنار حفظ کارایی، وارد عرصه مد و فشن شده اند. طراحان مشهور مد و برندهای معروف، مدل های مختلفی از این لباس را طراحی و تولید می کنند و برای پاسخگویی به سلیقه های مختلف از رنگ ها و طرح های مختلف بهره می برند. تنوع مدل های کاپشن پفی در حدی است که برای هر استایلی مدل خاص خودش وجود دارد، از استایل کلاسیک و نیمه کلاسیک بگیرید تا استایل خیابانی و اسپرت.

نکات مهم استایل با کاپشن پفی مردانه

کاپشن مردانه پفی فوق العاده همه کاره است و بسته به مناسبت می توان از انواع مختلف آن بهره برد. اما نکاتی هم وجود دارد که باید آن ها را بدانید تا بهتر بتوانید یک استایل خوب با این نوع کاپشن ایجاد کنید.

  1. برای ایجاد استایل غیررسمی: کاپشن پفی خود را با شلوار جین، ژاکت بافت درشت و نیم بوت ست کنید تا ظاهری ساده و در عین حال شیک داشته باشید.
  2. برای حال و هوای ورزشی: کاپشن پفی را با شلوار لی، کفش های کتانی و یک هودی اسپرت ترکیب کنید تا یک ست راحت و اسپرت داشته باشید.
  3. به عنوان لایه زیرین: از کاپشن پفی می توانید (ترجیحا نوع طبیعی آن که تراکم بیشتری دارد) به عنوان یک لایه گرم زیر یک اورکت پشمی کلاسیک برای ایجاد یک استایل خاص و پیچیده استفاده کنید.
  4. اکسسوری: یک شال گردن رنگارنگ روی کاپشن پفی اضافه کنید تا کمی از سادگی بیش از اندازه فاصله بگیرید و تعادل را به سمت پیچیدگی و شلوغی ببرید.

نظر شما چیست؟

همانطور که دیدید، کاپشن پفی مردانه اگرچه در اصل یک لباس کاربردی بوده و برای محافظت از سرمای شدید استفاده می شود اما به این معنی نیست که نمی توانید از آن در مجموعه لباس های زمستانی خودتان بهره ببرید. با این لباس می شود تیپ های خاص و جذابی ایجاد کرد در هر سبک و سیاقی که مد نظرتان باشد، از کلاسیک تا کژوال. نظر شما چیست؟ شما کدام نوع کاپشن را می پسندید و چرا؟

نازنین صمدی

دیدگاهتان را بنویسید