صفحه اصلی > پزشکی و سلامت و گوناگون : خواص سیر سیاه برای کاهش قند خون و کاهش فشار خون + بهترین خوراک

خواص سیر سیاه برای کاهش قند خون و کاهش فشار خون + بهترین خوراک

خواص سیر سیاه

بهترین خوراکی برای کاهش قند خون – کاهش فشار خون

یافتن بهترین خوراکی برای کاهش قند خون و فشار خون شاید در نگاه اول کمی دشوار به نظر برسد، اما می‌توانیم به شما اطمینان بدهیم که امروزه گزینه‌های متعددی در این رابطه برای شما وجود دارد.

با به کارگیری محصولاتی همچون سیر سیاه می‌توان فشار خون بالا و قند خون را تحت کنترل درآورد. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید، توصیه می‌‌کنیم که در ادامه متن با ما همراه باشید.

خواص سیر سیاه برای دیابت

خواص سیر سیاه برای دیابت بر هیچ‌کس پوشیده نیست. این معجزه طبیعی از گذشته تاکنون به عنوان یک محصول عالی جهت کاهش میزان قند خود در نظر گرفته می‌شود. در واقع اگر به دنبال یک دارو گیاهی برای قند خون هستید، بهتر است سیر سیاه را حتماً در فهرست خرید خود قرار دهید.

وجود موادی همچون آلیسین و آلیل پروپیل دیسولفاید از جمله مهم‌ترین دلایلی به شمار آيد که موجب شده است تا سیر سیاه به بهترین شکل ممکن قند خون موجود در بدن شما را به تعادل برساند. علاوه بر این، ماده‌ای به نام سولوفوکسید در درون سیر سیاه قرار دارد که بدن با بهره‌گیری از آن می‌تواند جلوی تولید نشدن انسولین را بگیرد. این یک خبر عالی برای افرادی است که در شرف ابتلا به دیابت هستند و می‌خواهند از آن به طور کامل جلوگیری کنند.

همان‌طور که می‌دانید، دیابت جزو بیماری‌های بسیار خطرناک بشر به شمار می‌آيد که به هر نحوی باید از آن روی کرد. امروزه دارو‌های متعددی برای این موضوع به فروش می‌رسند، خوشبختانه امکان به کارگیری مواد طبیعی و مناسبی همچون سیر سیاه در کنار این محصولات وجود دارد.

به یاد داشته باشید که عدم توجه به این موضوع مهم شما را با بیماری‌هایی همچون نابینایی و نارسایی کلیه روبرو می‌کند که هر دوی آن‌ها از نتایج دیابت به شمار می‌روند.

مصرف سیر سیاه بسیار ساده است و روش‌های گوناگونی برای بهره‌گیری از آن وجود دارد. به عنوان مثال، می‌‌توانید این محصول را به صورت قرص و پودر هم مصرف کنید. البته اکثر افراد ترجیح می‌دهند تا سیر را در رژیم غذایی خود به صورت مستقیم به کار بگیرند.

Shape1

در هر صورت مهم‌ترین امر آن است که به صورت مداوم از سیر سیاه استفاده کنید تا دیابت شما به شکل قابل توجهی کنترل شود و از عوارض متعدد مربوط به آن در امان باشید.

کاهش فشار خون با سیر سیاه

یافتن یک داروی کاهش فشار خون که به بهترین شکل ممکن به بیماران درگیر با این عارضه کمک کند، امری دشوار است. با بهره‌گیری از مواد طبیعی خاصی همچون سیر سیاه می‌توان به بهترین شکل ممکن به مقابله با این بیماری به خصوص پرداخت.

در واقع باید گفت که امروزه امکان کاهش فشار خون با سیر سیاه وجود دارد و این موضوع یک مزیت شگفت‌انگیز برای این ماده طبیعی برشمرده می‌شود.

تاکنون تحقیقات دانشگاهی بسیار زیادی در مورد رابطه بین سیر سیاه و بیماری‌های خاصی همچون فشار خون صورت گرفته است که همه آن‌ها یک چیز را به ما ثابت می‌کنند.

سیر سیاه به خوبی می‌تواند از پس بیماری‌هایی مانند فشار خون برآید و ما را از عارضه‌های مختلف مربوط به آن برهاند. در واقع اگر خواستار جلوگیری از پیشرفته شدن این مدل بیماری‌ها هستید، باید مصرف سیر سیاه را به عنوان یک عامل مهم در نظر بگیرید.

در سیر سیاه موادی همچون سیستین وجود دارد که نقش مهمی در کنترل میزان فشار خون ایفا می‌‌کنند.

بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های مختلفی که بر روی فشار خون سیستولیک صورت گرفت، مشخص شد که سیر سیاه به شکلی باورنکردنی می‌تواند در این زمینه موثر باشد. مصرف سیر سیاه به هر نحوه به شما کمک می‌‌کند تا شریان‌های قلبی خود را قوی‌تر کرده و از آسیب‌دیدن آن‌ها به دلیل فشار خون جلوگیری کنید.

از سوی دیگر، باید به این نکته مهم اشاره کنیم که سیر سیاه برای کاهش میزان التهابات قلبی نیز عملکرد قابل قبولی از خود نشان می‌دهد و به همین جهت یک انتخاب عالی برای همه افراد در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین، با خرید سیر سیاه و به کارگیری آن در کنار سایر داروهای تجویز شده توسط پزشک، می‌توانید به خوبی شاهد کاهش فشار خون باشید.

Shape2

برخی از مواد غذایی و میوه‌های مناسب برای فشار خون

گفتیم که سیر سیاه به خوبی می‌تواند جهت کاهش فشار خون موثر واقع شود. خوشبختانه علاوه بر این مدل سیر، میوه‌ها و مواد غذایی دیگری نیز وجود دارند که با بهره‌گیری از آن‌ها، میزان خطرات ناشی از فشار خون بالا به شکل قابل توجهی کاهش می‌يابد.

در درون این میوه‌ها و مواد غذایی شاهد منابع عظیمی از پتاسیم و منیزیم هستیم که هر دوی آ‌ن‌ها نقش بسیار مهمی در این رابطه ایفا می‌کنند.

از جمله میوه‌هایی که به منظور کاهش فشار خون مورد استفاده قرار می‌‌گیرند می‌توان به مواردی همچون سیب، موز و زردآلو اشاره کرد. این سه میوه برای سالیان متوالی به عنوان درمان طبیعی فشار به کار گرفته می‌شدند.

تحقیقات جدید دانشمندان نیز ثابت کرده است که میز و زردآلو و سیب اگر به شکل صحیح مورد بهره‌برداری قرار بگیرند می‌توانند خواص جالبی برای جلوگیری از عوارض فشار خون داشته باشند.

علاوه بر میوه‌ها، طیف عظیمی از سبزیجات را می‌توان خریداری کرد که آن‌ها هم به دلیل برخورداری از پتاسیم و منزیم قابل توجه، انتخابی عالی برای درمان فشار خون محسوب می‌شوند. از جمله این سبزیجات باید به گزینه‌هایی همچون سبزی چغندر، برگ کلم و لوبیا سبز اشاره کنیم. البته در کنار این موارد می‌توانید به سراغ گزینه‌های جذابی همچون هویج هم بروید.

شاید تعجب کنید،‌ اما سیب‌زمینی نیز نقش مهمی در این رابطه ایفا می‌کند و به همین دلیل باید آن را در نظر داشته باشید.

به کارگیری این دسته از میوه‌ها و سبزیجات در کنار سیر سیاه اجازه می‌دهد تا روند درمان کاهش فشار خون را با سرعت بیشتری پیش ببرید و خیلی زودتر به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

البته توجه داشته باشید که این مواد غذایی باید به صورت ارگانیک تهیه شده باشند. در غیر این صورت مزیتی برای شما نخواهند داشت، بلکه به عنوان یک عالم مضر در نظر گرفته شوند.

مواد غذایی و میوه‌های مناسب برای کاهش قند خون

اکنون که در مورد بهترین مواد غذایی و میوه‌های مناسب برای کاهش فشار خون صحبت کردیم، لازم است به بیماری قند خون نیز بپردازیم و علاوه بر سیر سیاه،‌ چند مورد مناسب دیگر در این زمینه را مورد بررسی قرار دهیم.

خبر خوب این است که طبیعت گزینه‌های متنوعی را در این رابطه در اختیارمان قرار داده است تا بتوانیم به راحتی و بدون نیاز به طی کردن مراحل پیچیده میزان فشار خون را کاهش دهیم.

از جمله این مواد باید به گزینه‌هایی همچون کلم بروکلی، عدس و کینوا اشاره کنیم که هر سه آن‌ها دارای ماده‌ای به نام سولفورافان هستند.

وجود این ماده به خصوص در بدن منجر به کاهش قند خون خواهد شد که همان هدف نهایی ما به شمار می‌رود. در این بین، کلم بروکلی بیشترین مقدار از سولفورافان را در خون جای داده است و می‌توانید از آن به نفع خود بهره ببرید.

در کنار این موارد، امکان به کارگیری موارد دیگری همچون اسنفاج، لوبیا و کدو تنبل هم وجود دارد که در بسیاری از نقاط به راحتی در دسترس هستند. وجود نشاسته در این سه ماده غذایی را می‌توان یک دلیل مهم برای کلیه مزایای آن‌ها در رابطه با کاهش قند خون دانست.

در بین میوه‌ها بهتر است به سراغ انواع مرکبات بروید. تحقیقات مختلفی نشان داده‌اند که مرکبات به خوبی قند خون را کاهش می‌دهند و منجر به جلوگیری از دیابت می‌شوند.

سخن پایانی

اگرچه به کارگیری داروهای شیمیایی به منظور درمان بیماری‌هایی همچون فشار خون و دیابت اثرات مثبتی به همراه دارد و باید از آن‌ها بهره برد، اما می‌توان در کنار این داروها از خوراکی‌هایی همچون سیر سیاه نیز استفاده کرد.

این نوع مواد غذایی به دلیل خواص متعددی که دارند همواره برای ما ایرانیان ارشمند بوده‌اند. توصیه می‌شود که پیش وارد کردن این محصولات به رژیم غذایی خود با پزشکتان مشورت کنید و از وی یاری بجویید.

نازنین صمدی

دیدگاهتان را بنویسید