صفحه اصلی > پزشکی و سلامت و عمل زیبایی : لبیاپلاستی؛ مدرن‌ترین روش زیباسازی واژن

لبیاپلاستی؛ مدرن‌ترین روش زیباسازی واژن

لبیاپلاستی؛ مدرن‌ترین روش زیباسازی واژن

لبیاپلاستی یا همان لابیاپلاستی، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و کم‌خطرترین جراحی‌های بانوان در عصر حاضر شناخته می‌شود که عمدتاَ برای زیباسازی واژن (از طریق متقارن‌سازی لابیاهای مینور) کاربرد دارد. جالب است بدانید که فارغ از بحث زیبایی، بسیاری از بانوانی که دچار دردهای شدید واژینال هستند، به جراحی لبیاپلاستی روی می‌آورند. به‌طور کلی این جراحی، در دسته عمل‌های کم‌تهاجمی جای می‌گیرد. همچنین چنان‌چه از لیزر برای مقارن‌سازی لابیا مینور بهره گرفته شود، بیمار دوره نقاهت کوتاه و کم دردی را تجربه خواهد کرد. مجموعه این مزایای جذاب، موجب شده تا بانوان برای رفع دردهای واژینال خود و همچنین افزایش اعتماد به نفس برای برقراری رابطه جنسی، با خیالی راحت به انجام جراحی لابیاپلاستی بپردازند.

چرا لبیاپلاستی انجام می‌شود؟

برخی از بانوان با هدف زیباسازی واژن خود و برخی دیگر از آن‌ها به قصد درمان، به جراحی لبیاپلاستی روی می‌آورند. بایستی بدانید که همواره عمل لابیاپلاستی یا همان جراحی زیبایی واژن، با توجه به یکی از دلایل زیر صورت می‌پذیرد:

 • موارد درمانی لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا: درد و سوزش‌های شدید هنگام برقراری رابطه جنسی، یکی از مهم‌ترین دلایل انجام این نوع جراحی می‌باشد. همچنین لابیاهای بزرگ، می‌توانند موجب درد، خارش و سوزش‌های شدید پس از انجام فعالیت‌های ورزشی و کارهای مداوم روزانه شوند. نیاز به رفع مشکلات عفونت ادراری و رعایت بیشتر بهداشت فردی (با کوچک‌تر نمودن لابیا و حذف لبه‌های بیرون زده واژن)، از دیگر علل تقاضاهای بالا برای انجام جراحی لابیاپلاستی محسوب می‌شود.

 • موارد زیبایی: ممکن است به‌دلیل تیرگی و یا افتادگی لابیاها، بانوان احساس کنند که نیاز به زیباسازی واژن خود دارند. همچنین گاهاَ به دلیل بزرگ بودن زیاد از حد لابیاها، بانوان احساس بدی از پوشیدن لباس‌های تنگ داشته باشند. از دیگر دلایل انجام جراحی زیبایی واژن، می‌توان به متقارن کردن واژن و البته بهبود فرم لابیاها اشاره داشت.

برخی از خانم‌ها نیز هنگام دویدن، نشستن و یا قدم زدن عادی، با دردهای واژینال زیادی روبه‌رو هستند. برای این‌دست از افراد نیز که به‌دنبال حل این مشکل با کم‌ترین درد و خونریزی می‌باشند، لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا بهترین گزینه خواهد بود.

انواع جراحی لبیاپلاستی

برای انتخاب نوع عمل جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی)، همواره بایستی به پارامترهای مختلفی توجه داشت. در حقیقت بسته به عواملی نظیر: «شرایط بیمار»، «میزان تجربه و توان پزشک متخصص»، «نوع بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی»، «میزان تحمل درد توسط بیمار» و البته «نظر جراح»، عمل جراحی زیبایی واژن می‌تواند به یکی از دو صورت زیر انجام شود:

 1. لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا

 2. جراحی با تیغ.

در ادامه به بررسی اجمالی هر یک از شیوه‌های فوق خواهیم پرداخت.

لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا

بدون شک بهترین شیوه انجام جراحی زیبایی واژن، «لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا» خواهد بود. چراکه در پی استفاده از لیزر مونالیزا، مزایای زیر برای بیماران به ارمغان می‌آید:

 • عمل با لیزر، بدون خونریزی و درد انجام می‌شود.

 • نیازی به بخیه زدن برای بیمار وجود ندارد. زیرا با استفاده از لیزر مونالیزا، حالت انعقاد برای بند آمدن خون به‌وجود می‌آید.

 • از آن‌جایی که روی واژن بیماران هیچ‌گونه بخیه‌ای زده نمی‌شود، مراجعه‌کنندگان دوران نقاهت کوتاهی خواهند داشت.

 • دقت لیزر مونالیزا برای ایجاد تقارن، ترمیم و زیباسازی لابیاها بسیار بالاتر از کار با تیغ خواهد بود.

لازم به‌ذکر است که در روش لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا، غالباَ بیمار فقط تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. چنان‌که حتی هنگام عمل نیز، بدون هیچ مشکلی می‌تواند از گوشی خود استفاده نماید.

جراحی زیبایی واژن با تیغ

برخلاف عمل لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا، غالباَ در جراحی زیبایی واژن با تیغ، بایستی بیمار به‌طور کامل بیهوش شود. در حین جراحی نیز، پزشک متخصص با استفاده از تیغ به برش و کوچک‌سازی لابیاها و خوش فرم نمودن واژن اقدام می‌کند. فرآیند برش در حین جراحی با تیغ، موجب خون‌ریزی بیمار شده و نهایتاَ باید لبه‌های واژن را بخیه زد. با توجه به همین بخیه‌ها، بیمار تا چندین روز پس از جراحی، باید دوره نقاهت را با درد سپری کند. لازم به‌ذکر است که لابیاپلاستی با تیغ، عملی بسیار حساس است و حتماَ باید توسط پزشکان مجرب و حرفه‌ای نظیر دکتر بیتا زلالی انجام شود.

حالات مختلف برش در عمل لبیاپلاستی

به‌منظور کوچک‌تر نمودن و یا متقارن ساختن لابیا و زیباسازی واژن، معمولاَ از انواع حالات برش در عمل لبیاپلاستی استفاده می‌شود. از جمله مهم‌ترین این تکنیک‌ها، می‌توان به حالات جراحی زیر اشاره نمود:

 • حالت برش V: برای برش بخش‌های پشتی لبه لابیا، معمولاَ از حالت برش وی‌شکل بهره گرفته می‌شود.

 • تکنیک تریم: بانوانی که از واژن بدشکل و بیرون زده خود (لبه‌های بیرون زده لابیا) گله دارند، می‌توانند با تکنیک Trim به کوتاه نمودن لبه‌های اضافی لابیای خود اقدام کنند. تکنیک تریم بایستی توسط متخصصان حرفه‌ای و باتجربه زنان و زایمان نظیر دکتر بیتا زلالی اجرا شود. پس از برش‌های خطی سبک تریم، عمل بخیه انجام می‌شود.

 • کات مثلثی: بخش‌های اضافه لابیا، به‌صورت مثلثی برش می‌خورد و نهایتاَ بخیه‌های واژن زده می‌شود. توجه داشته باشید که پس از برش مثلثی، باقی لبه‌ها نیز باید به‌لحاظ تقارن و فرم تنظیم شوند.

تمامی روش‌های برش فوق، دارای درد و خون‌ریزی نسبی هستند. این در حالی است که در عمل‌های با لیزر مونالیزا، شاهد درد و خونریزی خاصی نخواهیم بود.

سنین مناسب برای عمل لبیاپلاستی

جالب است بدانید که جراحی لبیاپلاستی با لیزر مونالیزا برای تمامی سنین آزاد خواهد بود. این در حالی است که قبلاَ در عمل‌های لابیاپلاستی با تیغ، صرفاَ سنین از 18 تا 55 سال، امکان جراحی داشتند. البته بانوان برای انجام این عمل، بایستی به برخی از بایدها و نبایدهای پزشکی توجه داشته باشند. به‌عنوان مثال خانم‌های مبتلا به زگیل تناسلی، حق انجام جراحی زیبایی واژن را نخواهند داشت.

همچنین آن‌دسته از افرادی نیز که از عفونت‌های ناحیه تناسلی رنج می‌برند، حتماَ باید پس از برطرف نمودن مشکل خود به سراغ عمل لبیاپلاستی با لیزر بروند. بایستی اشاره داشت که در پی انجام این جراحی، به‌هیچ عنوان از میل جنسی بانوان برای برقراری رابطه جنسی کاسته نمی‌شود.

معرفی بهترین کلینیک پزشکی-سلامت برای انجام لبیاپلاستی در تهران

عمل لبیاپلاستی دارای تکنیک‌های خاصی است و قطعاَ بایستی توسط برترین متخصصان زنان و زایمان انجام شود تا بیمار بتواند اعتماد به نفس و سلامت گذشته‌اش را مجدداَ بازیابی کند. در همین زمینه، یکی از برترین و مجرب‌ترین جراحان حوزه زنان و زایمان، دکتر بیتا زلالی است. به پشتوانه سال‌ها کسب علم و تجربه و انجام حرفه‌ای آیتم‌های تخصصی حوزه زنان و زایمان، امروزه کلینیک دکتر بیتا زلالی، دنیایی از خدمات گسترده زیر را به مراجعه‌کنندگان گرامی ارائه می‌دهد:

 • فرآِیندهای درمانی-تشخیصی: برطرف‌سازی زگیل پوستی و زگیل تناسلی با لیزر مونالیزا و پلاسما پن، دی‌بی‌دی پلاسما، کولپوسکوپی، کرایوتراپی، درمان بی‌اختیاری ادرار بانوان، تشخیص سرطان دهانه رحم و غیره.

 • درمان‌های رحم و نواحی تناسلی: درمان واژینیسموس، رفع قائدگی نامنظم، درمان افتادگی رحم، جراحی میوم رحم، درمان زخم دهانه رحم و درمان بارداری خارج از رحم.

 • درمان قطعی نازایی: درمان آی‌وی‌اف، prp تخمدان‌ها، تزریق سلول‌های بنیادی، درمان IUI، تجویز دارو برای درمان نازایی و غیره.

 • انجام آزمایش: شامل تست‌های پاپ اسمیر، لاپاراسکوپی، تعیین جنسیت، سونوگرافی و کولپوسکوپی.

 • خدمات پزشکی-زیبایی بانوان: تزریق ژل و چربی به واژن بانوان، تایتنینگ، وایتنینگ، لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا، لیزر RF و حذف ترک‌های پوستی.

جهت دریافت نوبت آنلاین و حضوری کلینیک دکتر بیتا زلالی، امکان بهره‌گیری از شماره‌های زیر را خواهید داشت.

کلینیک اندیمشک: خوزستان، اندیمشک، خیابان امام خمینی، بین مسجد علی ابن ابی طالب و رادیولوژی دکتر اسپید، محل سابق دفترخانه رودبندی، پلاک 164 (شنبه، یکشنبه، دوشنبه)

تلفن: 09361125322؛ ۰۶۱۴۲۶۴۱۵۱۱

کلینیک تهران: سعادت آباد، میدان کتاب به سمت سرو غربی، جنب بانک آینده، ساختمان نگین سرو. (سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه)

تلفن: 09126176917.

مهناز ایرانی

من مهناز ایرانی دانشجوی رشته طراحی لباس و علاقه مند به مد ، استایل و موضوعات زیبایی هستم

دیدگاهتان را بنویسید