صفحه اصلی > کفش و کتانی و مد و استایل : کفش سفید را چگونه تمیز کنیم؟

کفش سفید را چگونه تمیز کنیم؟

کفش سفید را چگونه تمیز کنیم؟

کتانی سفید را چگونه تمیز کنیم؟

کتانی سفید بدون شک یکی از زیباترین کفش هایی است که می‌توانیم در استایل های مختلف خود از آن استفاده کنیم . اما زمانی که کتانی سفید خود را برای اولین بار بپوشید، تمیز نگه داشتن آن ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد. در این مقاله که توسط بلاگ استایل تهیه شده است ، به آموزش تمیز کردن کفش سفید میپردازیم و تکنیک‌های مختلفی برای تمیز کردن کتانی سفید را معرفی خواهیم کرد که می‌توانید از آن‌ها برای نگهداری کتانی سفید خود استفاده کنید

 

کفش سفید را چطوری تمیز کنیم

قطعا زمانی وجود دارد که برای شما هم سوال پیش می آید ” وقتی کفش سفید کثیف میشه چیکار کنیم ” برای تمیز کردن کفش های سفید راه های مختلفی وجود دارد ، از ماشین لباسشویی تا استفاده از خمیر دادن و جوش شیرین و … باید اعتراف کردن تمیز کردن کتونی های سفید تا حدودی سخت و دشوار خواهد بود بنابراین قبل از اینکه به فکر تمیز کردن کفش سفید خود بیوفتید پیشنهاد میکنیم از کثیف شدن آن جلوگیری کنید . راه های ساده ای وجود دارد که میتوانید تا حدود زیادی جلوی کثیفی کفش سفید خود را بگیرید از مراقبت های فیزیکی تا استفاده از ضد لک ها قبل از بیرون رفتن و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که نگذارید لکه ها روی کفش های شما تا مدت زیادی باقی بمانند ، لکه معمولا در ساعات اولیه راحت تر پاک میشوند پس در مرحله اول از کثیفی جلو گیری کنید ، اگر لکه یا کثیفی بر روی کفش سفید شما ایجاد شد در اولین فرصت آنرا پاک کنید .

بیشتر بخوانید : کفش های جردن را چگونه با شلوار جین بپوشیم

تمیز کردن کفش یا کتانی سفید با جوش شیرین

تمیز کردن کفش یا کتانی سفید با جوش شیرین یکی از بهترین راه‌هایی است که میتوانید برای تمیز کردن کفش های سفید از آن استفاده کنید . برای تهیه جوش شیرین ، یک قاشق غذاخوری از آبلیمو و یک قاشق غذاخوری از شکر در یک لیتر آب اضافه کنید به خوبی مخطول کرده تا یکدست شود ، سپس کتانی سفید یا کفش‌های سفید خود را در محلول قرار دهید و به آرامی بشویید ، در نهایت آن‌ها را با آب خنک شسته و خشک کنید.

تمیز کردن کفش یا کتانی سفید با جوش شیرین

آموزش شستن کفش سفید با جوش شیرین

جوش شیرین و آب را مخلوط کنید مقدار کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. خمیر باید به اندازه ای غلیظ باشد که روی کفش پخش شود اما نه آنقدر غلیظ که سفت شود

خمیر را روی کفش بمالید با استفاده از یک برس یا مسواک ، خمیر جوش شیرین را روی کفش های سفید بمالید. مطمئن شوید که تمام قسمت های کفش، از جمله زیره ها و هر درزی را بپوشانید

بگذارید خمیر بماند اجازه دهید خمیر جوش شیرین به مدت 15 تا 20 دقیقه روی کفش بماند. این به خمیر زمان می‌دهد تا جادوی خود را عمل کند و هرگونه کثیفی یا لکه‌ای را از بین ببرد

 کفش ها را بشویید و خشک کنید پس از گذشت زمان مورد نظر و مقداری سفت شدن خمیر کفش ها را با آب خنک بشویید تا جوش شیرین پاک شود. کفش ها را با یک حوله تمیز کرده و اجازه دهید در هوا خشک شوند

بیشتر بخوانید : انواع کفش برای کت و شلوار 

تمیز کردن کتانی یا کفش سفید با خمیر دندان

یکی دیگر از روش‌های موثر برای تمیز کردن کتانی سفید استفاده از خمیر دندان است. برای این کار، ابتدا خمیر دندان را روی کتانی سفید بمالید و با یک مسواک نرم آن را به آرامی بشویید. سپس کفش ها را با آب خنک شسته و خشک کنید. این روش به خوبی با لکه‌های سفید کننده‌ی خمیر دندان عمل کرده و می‌تواند کتانی سفید را به راحتی تمیز کند.

تمیز کردن کتانی یا کفش سفید با خمیر دندان

 

همیشه قبل از شستن کتانی سفید، برچسب های روی لباس را بررسی کنید. بعضی از لباس‌ها نمی‌توانند با شستشوی قوی سفید شوند.

همچنین، از هرگونه سفید کننده قوی استفاده نکنید، زیرا می‌تواند باعث شکستن الیاف کتان شود و باعث کاهش عمر لباس شود.

در صورتی که برای شستشوی کتانی سفید از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که دمای آب کمتر از ۳ درجه سانتیگراد است و از برنامه‌ی حساس به کتانی سفید استفاده کنید.

هرگز کتانی سفید را با لباس‌های رنگی در یک ماشین لباسشویی شستشو نکنید، زیرا رنگ‌ها می‌توانند به کتانی سفید منتقل شوند و باعث رنگ‌شدن آن شوند.

هرگز از خشک کن هوای گرم برای خشک کردن کتانی سفید استفاده نکنید، زیرا می‌تواند باعث جمع شدن الیاف کتان شود و کتانی سفید شما را از شکل معمولی خارج کند. بهتر است که از خشک کن هوای سرد استفاده کنید یا کتانی سفید را به صورت آرام خشک کنید.

بیشتر بخوانید : با شلوارک چه کفشی بپوشیم

تمیز کردن کتونی سفید چرم

برای تمیز کردن کفش‌های سفید که عمدتاً از چرم ساخته شده‌اند مانند ونس ها یا کفش های AIR FORCE NIKE چند راه خانگی وجود دارد. موارد زیر را آماده کنید تا  نحوه تمیز کردن کتونی سفید چرم به شما آموزش دهیم: مسواک یا فرچه ، پارچه نرم ، یک ابر جادویی ، حوله کاغذی، صابون مایع و یک فنجان آب گرم.

تمیز کردن کتونی سفید چرم

ابتدا بند کفش را باز کنید ، سپس از مسواک استفاده کنید تا از شر کثیفی کفش خلاص شوید. خاک را از روی مسواک تمیز کنید و در یک فنجان آب گرم، مقدار کمی صابون یا مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنی حالا مسواک را در آب صابون بچرخانید. سپس کفش را با دقت بشویید.

در مرحله بعد، نوبت به تمیز کردن کف کفش می رسد. از ابر جادویی مطابق دستورالعمل بسته بندی استفاده کنید تا به آرامی کثیفی ها را پاک کنید. سپس پارچه تمیز را مرطوب کرده و کف آن را پاک کنید. وقتی همه چیز مطابق با استانداردهای شما تمیز شد، یک دسته حوله کاغذی بردارید و داخل کفش ها را پر کنید. این رطوبت را از داخل جذب می کند و به حفظ شکل آنها کمک می کند.

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای تمیز کردن کفش‌های چرمی سفید، استفاده از پاک‌کننده‌ای به نام میسلار واتر است. به سادگی “آب” را روی یک پارچه سفید تمیز بریزید و از پارچه برای پاک کردن کفش استفاده کنید. این روی کفش‌های لاستیکی یا جیر نیز کار می‌کند، اما لکه‌های واقعاً سخت، مانند روغن، به این روش پاسخ نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید : معرفی کامل کتانی جردن

تمیز کردن کتونی پارچه ای سفید

برخی از کفش‌های برزنتی را می‌توان در ماشین لباسشویی انداخت، اما آن‌هایی که دارای جزئیات دیگری مانند چرم یا جیر هستند را نمی‌توانید با ماشین لباسشویی بشویید. بنابراین، قبل از رفتن به آن مسیر، همیشه دستورالعمل های شستشو را بررسی کنید.

 

اگر ماشین لباسشویی گزینه ای است، کفش ها را به این ترتیب اداره کنید:

 

  • بندها را باز کنید و در محلول آب و جوش شیرین خیس کنید.
  • سپس کفش های پارچه ای را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.
  • مقدار کمی مایع لباسشویی اضافه کنید، هر چه ملایمتر باشد بهتر است.
  • دستگاه را با آب سرد در ملایم ترین چرخه موجود روشن کنید.
  • پس از اتمام کار، کفش ها و بند ها را با هوا خشک کنید

تمیز کردن کتانی یا کفش سفید با خمیر دندان

اگر امکان شستشو کتونی سفید با ماشین لباسشویی را ندارید، مواد زیر را آماده کنید تا به شما تمیز کردن خانگی کتونی سفید برزنتی را آموزش دهیم : جوش شیرین، مایع لباسشویی ، یک سطل، یک مسواک قدیمی یا نوعی برس تمیزکننده.

برای از بین بردن کثیفی کف پاها را به هم بکوبید یا با استفاده از مسواک یا فرچه آن را پاک کنید. سپس سطل را با 1 فنجان جوش شیرین ، چند قطره پودر یا مایع لباسشویی و 1 گالن آب پر کنید.

در مرحله بعد، بند کفش را باز کنید و سپس هر دو کفش و بند را به مدت تقریباً یک ساعت در سطل قرار دهید. آنها را از سطل خارج کنید، سپس با استفاده از برس، لکه ها را بشویید. فراموش نکنید که داخل کفش هارا نیز بشویید تا از شر هر بوی بدی خلاص شوید! در آخر آنها را کاملا با آب تمیز بشویید. کفش ها و بند ها را در هوا خشک کنید،

نازنین صمدی

دیدگاهتان را بنویسید