صفحه اصلی > پزشکی و سلامت و پوست و مو و گوناگون : مراحل کاشت مو چیست؟

مراحل کاشت مو چیست؟

مراحل کاشت مو چیست؟

کاشت مو شامل برداشتن گرافت های پانچ کوچک از پوست سر حامل مو یا یک تکه بزرگتر از پوست سر از ناحیه اهدا کننده و بریدن آن به قطعات کوچکتر برای استفاده به عنوان پیوند است. این گرافت ها سپس به یک ناحیه طاس یا نازک شده از پوست سر منتقل می شوند. گرافت هایی که به این روش ایجاد می شوند در اندازه و شکل متفاوت است. گرافت پانچ گرد معمولاً شامل 10-15 تار مو است. مراحل کاشت مو چیست؟ در بهترین کلینیک زیبایی شیراز کاشت مو خود را انجام دهید.

مراحل کاشت مو چیست؟مینی گرافت بسیار کوچکتر شامل دو تا چهار تار مو است همچنین میکرو گرافت، یک تا دو تار مو. گرافت های شکافی که در شکاف های ایجاد شده در پوست سر قرار می گیرند، هر کدام شامل حدود 4 تا 10 تار مو هستند. گرافت های نواری بلند و نازک هستند و حاوی 30-40 تار مو هستند.

به طور کلی، ممکن است چندین جلسه جراحی برای دستیابی به پری رضایت بخش مورد نیاز باشد و معمولاً فاصله بهبودی چند ماهه بین هر جلسه توصیه می شود. ممکن است تا دو سال طول بکشد تا نتیجه نهایی را با یک سری پیوند کامل ببینید. میزان پوششی که نیاز دارید تا حدی به رنگ و بافت موهای شما بستگی دارد. موهای زبر، خاکستری یا روشن پوشش بهتری نسبت به موهای ظریف و تیره دارند.

تعداد شاخه های بزرگ پیوند شده در جلسه اول برای هر فرد متفاوت است، اما میانگین آن حدود 50 است. برای مینی گرافت یا میکرو گرافت، تعداد آن می تواند در هر جلسه تا 700 باشد.

درست قبل از جراحی، «ناحیه اهدا کننده» کوتاه می ‌شود تا بتوان به راحتی به پیوندها دسترسی پیدا کرد. برای پیوند پانچ، پزشک از یک ابزار لوله مانند مخصوص ساخته شده از فولاد کربنی تیز استفاده می کند تا گرافت گرد را از محل اهدا کننده خارج کند و بتواند آن را در ناحیه ای که باید پوشانده شود، به طور کلی خط موی جلویی جایگزین کند.

برای انواع دیگر گرافت‌ ها، پزشک از یک اسکالپل برای برداشتن بخش‌ های کوچکی از موی سر استفاده می ‌کند که به بخش ‌های کوچک تقسیم می‌ شود و به سوراخ‌‌ ها یا شکاف ‌های کوچکی در پوست سر پیوند می‌ زند. هنگامی که گرافت ها انجام می شود، پزشک به طور دوره ای مقادیر کمی محلول نمکی را به پوست سر تزریق کند تا استحکام مناسب پوست حفظ شود.

سوراخ های محل اهدا کننده با بخیه بسته می شود. برای پیوند پانچ، یک بخیه ممکن است هر محل پانچ را ببندد. برای انواع دیگر پیوندها، یک اسکار کوچک و مستقیم ایجاد می شود. بخیه ها معمولاً زیر موهای اطراف پنهان می شوند.

برای حفظ گردش خون سالم در پوست سر، پیوندها با فاصله حدود یک هشتم اینچ از هم قرار می گیرند. در جلسات بعدی، فضاهای بین شاخه ها با گرافت های اضافی پر می شود. پزشک در برداشتن و قرار دادن گرافت ‌ها دقت زیادی به خرج می ‌دهد تا مطمئن شود که موهای کاشته شده در جهت طبیعی رشد می‌ کنند و رشد مو در محل اهدا کننده تأثیر منفی نمی ‌گذارد.

پس از اتمام جلسه پیوند، پوست سر تمیز شده و با گاز پوشانده می شود. ممکن است مجبور شوید یک یا دو روز از بانداژ فشاری استفاده کنید. برخی از پزشکان به بیماران خود اجازه می ‌دهند بدون بانداژ مراقبت های لازم را انجام دهند.

انبساط بافت

روش دیگری که در درمان طاسی استفاده می شود، گسترش بافت نامیده می شود. جراحان پلاستیک پیشرو در گسترش بافت هستند، روشی که معمولاً در جراحی ترمیمی برای ترمیم زخم ‌های سوختگی و جراحات با از دست دادن پوست قابل توجه استفاده می ‌شود. کاربرد آن در جراحی کاشت مو در مدت زمان نسبتاً کوتاهی نتایج قابل توجهی را به همراه داشته است.

در این روش، یک وسیله بالون مانند به نام گشاد کننده بافت در زیر پوست سر دارای مو که در کنار ناحیه طاس قرار دارد، قرار می گیرد. این دستگاه طی چند هفته به تدریج با آب نمک باد می شود و باعث می شود پوست منبسط شود و سلول های جدید پوست رشد کند. این کار به خصوص پس از چند هفته باعث ایجاد برآمدگی در زیر پوست سر می شود.

هنگامی که پوست زیر مو به اندازه کافی کشیده شد، معمولاً حدود دو ماه پس از اولین عمل روش دیگری برای پوشاندن پوست منبسط شده روی ناحیه طاس مجاور انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انبساط بافت، از جراح پلاستیک خود بخواهید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

جراحی فلپ

حدود ۲۰ سال است که جراحی فلپ روی پوست سر با موفقیت انجام می شود. این روش قادر است به سرعت مناطق زیادی از طاسی را پوشش دهد و برای هر بیمار جداگانه سفارشی شده است. اندازه فلپ و محل قرارگیری آن تا حد زیادی به اهداف و نیازهای بیمار بستگی دارد. یک فلپ می تواند کار 350 یا بیشتر پانچ گرافت را انجام دهد.

بخشی از پوست سر طاس بریده می شود و در حالی که در یک انتهای آن چسبیده است، یک تکه از پوست مودار از روی سطح برداشته می شود. فلپ حامل مو در موقعیت جدید خود قرار می گیرد و در جای خود دوخته می شود، در حالی که به منبع خون اصلی خود پیوند می ماند. با بهبودی، متوجه خواهید شد که جای زخم توسط موهای جابجا شده، که تا لبه برش رشد می ‌کنند، استتار شده یا حداقل پنهان می ‌شود.

در سال‌ های اخیر، جراحان پلاستیک پیشرفت ‌های قابل توجهی در تکنیک ‌های فلپ داشته ‌اند، با ترکیب جراحی فلپ و کاهش پوست سر برای پوشش بهتر تاج. یا با انبساط بافتی، پوشش جلویی بهتر و خط موی طبیعی تری را ارائه دهد.

کاهش پوست سر

این تکنیک گاهی اوقات به عنوان جراحی فلپ پیشرفته شناخته می شود، زیرا بخش هایی از پوست سر دارای مو به سمت جلو کشیده می شود یا پیشرفته می شود تا یک تاج طاس پر شود.

کاهش پوست سر برای پوشاندن نواحی طاس در بالا و پشت سر است. برای پوشاندن خط موی جلویی مفید نیست. پس از تزریق بی حس کننده موضعی به پوست سر، قسمتی از پوست سر طاس برداشته می شود. الگوی بخش پوست سر برداشته شده بسته به اهداف بیمار بسیار متفاوت است. اگر به مقدار زیادی پوشش نیاز باشد، پزشکان معمولا بخشی از پوست سر را به شکل Y معکوس برمی دارند. برش ها همچنین ممکن است به شکل U، بیضی نوک تیز یا شکل دیگری باشد.

پوست اطراف ناحیه بریده شده شل شده و کشیده می شود، به طوری که بخش های موی سر را می توان به هم نزدیک کرد و با بخیه ها بسته شد. این احتمال وجود دارد که در این مرحله یک کشش شدید و گه گاه درد احساس کنید.

مراحل رویه

قبل: کاندیدهای کاشت مو باید مقداری ریزش موی محسوس همراه با رشد موهای سالم در پشت و کناره‌ های سر داشته باشند تا به عنوان بخش اهدا کننده عمل کنند.

مرحله 1: یک ابزار لوله مانند، گرافت های گرد را از محل اهدا کننده مشت می کند تا در ناحیه ای که جایگزینی مو مورد نظر است قرار داده شود.

مرحله 2: یک ابزار لوله مانند، گرافت های گرد را از محل اهدا کننده مشت می کند تا در ناحیه ای که جایگزینی مو مورد نظر است قرار داده شود.

مرحله 3: هنگامی که پوست زیر مو به اندازه کافی کشیده شد، با جراحی روی ناحیه طاس قرار می گیرد.

مرحله 4: در طی جراحی فلپ، قسمتی از پوست سر طاس بریده می شود و یک فلپ از پوست مودار به جای آن دوخته می شود.

مرحله 5: الگوهای مورد استفاده در کاهش پوست سر به طور گسترده ای متفاوت است، با این حال همه به هدف نزدیک کردن مو و پوست سر برای پوشاندن مناطق طاس می رسند.

بعد از: نتایج جراحی کاشت مو می تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

محسن خدادادی

دیدگاهتان را بنویسید