صفحه اصلی > گوناگون : راهنمای خرید کوله پشتی مناسب هر فرد

راهنمای خرید کوله پشتی مناسب هر فرد

خرید کوله پشتی مدرسه

دانش‌آموزان و دانشجویان وسایل زیادی با خود حمل می‌کنند، از کتاب‌های بزرگ و سنگین گرفته تا لپ‌تاپ و بطری آب و ظرف غذا و وسایل شخصی دیگر. پس کوله پشتی که استفاده می‌کنند باید جادار باشد. این نکته حائز اهمیت است که وزن کوله پشتی نباید بیشتر از ۷ کیلوگرم باشد در غیر این صورت باعث آسیب به گردن، ستون فقرات و کمر می‌شود. مخصوصا برای کودکان و نوجوان که هنوز در سن رشد هستند، انتخاب یک کوله استاندارد و مناسب ضروری است.

خرید کوله پشتی مناسب

هنگام خرید کوله پشتی قابلیت تنظیم بندها و تسمه‌ها‌ را چک کنید. تنظیم بندها مطابق با فرم بدن هر شخص، در راحتی و استفاده بهتر از کوله پشتی تاثیر زیادی دارد. بالشتک‌های قرار گرفته در بندها می‌توانند به راحتی شما در هنگام حمل کوله کمک کنند. بالشتک‌های مشبک قرار گرفته در قسمت پشتی، روی بند‌ها و در بعضی کوله‌ها روی دسته به شما کمک می‌کند تا هنگام استفاده از کوله پشتی احساس راحتی بیشتری داشته باشید و وزن کوله پشتی به درستی روی کمر تقسیم‌ شود.

کوله پشتی

کیفیت کوله پشتی

برای خرید کوله پشتی نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

چک کردن اتصالات بندها و تسمه‌ها به کوله پشتی بسیار مهم است. اگر اتصالات، دوخت محکم و نخ مرغوبی نداشته باشند امکان پاره شدن از درزها وجود دارد. کوله‌پشتی‌های بی‌کیفیت معمولا در قسمت اتصال بندها به کوله دچار پارگی می‌شوند، در نتیجه کوله پشتی برای شما بلااستفاده می‌شود.

مورد بعدی آسترکشی قسمت‌های داخلی کوله پشتی است. حتما قبل از خرید داخل کوله پشتی را به خوبی چک کنید. یک کوله مرغوب آسترکشی کامل و خوش دوختی دارد و پارچه آستری نباید از جنس پلاستیک‌های بی‌کیفیت که پوسیده و خورد می‌شوند باشد.

زیپ‌ها از ملزومات کوله‌پشتی‌ها هستند و اگر روان کار نکنند یا بی‌کیفیت باشند شما را به دردسر می‌اندازند. تمیز بودن دوخت اطراف زیپ هم یک نشانه برای کنترل کیفیت کوله پشتی است. بهتر است زیپ‌ها به وسیله نوار پارچه‌ای به گونه‌ای دوخته شوند که از نفوذ آب به داخل آن جلوگیری کنند.

معرفی انواع کوله پشتی

کوله پشتی‌ها را می‌شود به روش‌های مختلفی دسته بندی کرد اما بر اساس کاربرد به این دسته‌ها تقسیم می‌شوند.

کوله پشتی مدرسه

کوله پشتی بچگانه و کوله پشتی بزرگسال در اندازه و ویژگی‌های ظاهری تفاوت‌های زیادی دارند.

بچه‌ها از سن ۷ سالگی که پا به مدرسه می‌گذارند، داشتن یک کوله پشتی مناسب برای آن‌ها از واجبات است. کوله پشتی مخصوص کودکان باید ویژگی‌های ارگونمیک سازگار با فرم بدن را داشته باشد. برای کودکان وزن کوله پشتی معادل ۱۰ در صد از وزن بدنشان باید باشد چیزی حدود ۲.۵ تا ۳ کیلوگرم. دوام و کیفیت مناسبی داشته باشد چون قرار است هر روز از آن استفاده کنند. کوله‌پشتی فانتزی و کوله پشتی شخصیت‌های کارتونی معمولا برای بچه‌ها جذاب‌ترند ولی علاوه بر مشخصات ظاهری باید به کاربردی بودن کوله‌پشتی برای بچه‌ها توجه کنید.

 

خرید کوله پشتی مدرسه

کوله پشتی مناسب دانشگاه

دانشجویان زیادی برای حمل وسایل خود از کوله‌پشتی استفاده می‌کنند. آن‌ها برای حمل لپ‌تاپ، کتاب‌ها، جزوات دانشگاهی و دیگر وسایل خود به یک کوله مناسب و‌ کاربردی احتیاج دارند. کوله پشتی دانشجویی باید فضای کافی و ارگانیز شده برای وسایل آن‌ها داشته باشد مثل محفظه لپ تاپ، جا برای بطری آب و خوراکی‌ها، یک قسمت با دسترسی آسان برای وسایلی مانند کیف پول و‌ کیف کارت.

کوله پشتی مناسب استریت استایل

اگر شما هم جز دسته افرادی هستید که حتی برای قدم زدن هم وسایل زیادی با خود میبرید، همراه داشتن کوله پشتی‌ گزینه مناسبی است. کوله‌ پشتی مناسب استریت استایل یک گزینه عالی برای گردش‌های کوتاه خارج از منزل است.

حتی اگر وسایل زیادی نمی‌برید کوله‌ پشتی‌های کوچک و جمع و جوری وجود دارند که استایل شما را بهتر می‌کنند. کوله‌ پشتی‌‌های مناسب استایل خیابانی تنوع زیادی دارند و می‌توانند در عین کاربردی بودن استایل شما را تکمیل کنند.

کوله پشتی کوهنوردی

این مدل از کوله پشتی تنوع زیادی دارد و حتی این نکته که قرار است چند‌ ساعت یا چند روز را در طبیعت یا کوهستان سپری کنید برای انتخاب کوله پشتی کوهنوردی باید در نظر داشته باشید.

کوله پشتی مسافرتی

کوله‌های مسافرتی جادارتر از سایر کوله پشتی‌ها می‌باشند. دسترسی به قسمت‌های مختلف این کوله‌ها باید به نحوی باشد که پیدا کردن وسایل شما را به زحمت نیاندازد.

کوله پشتی مادر و نوزاد

برای مادرانی که نیاز دارند در بیرون از منزل وسایل خود و‌ نوزادشان را حمل کنند،کوله پشتی‌هایی طراحی شده که برای تک تک وسایل نوزاد جایگاه مخصوص طراحی شده. کوله مادر و فرزند معمولا سایز بزرگی دارند تا چند دست لباس، پوشک، شیشه شیر، دستمال مرطوب و… را بتوانند در خود جای دهند و از طرفی دسترسی آسان به همه قسمت‌ها را برای مادر فراهم سازند. خرید کوله پشتی مادر و فرزند جز وسایل ضروری برای سیسمونی حساب می‌شود.

کوله پشتی لپتاپ

کوله پشتی مناسب حمل لپ‌تاپ باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که علاوه بر حفاظت از لپ تاپ و وسایل جانبی آن، وزن زیاد این وسایل را به خوبی روی بدن و شانه ها تقسیم کند تا در موقع حمل آن احساس سنگینی بیش از اندازه نکنید.

کوله پشتی دانشجویی

 

کوله پشتی ورزشی

برای ورزشکاران چه در سطح حرفه‌ای باشند و چه ورزش را به عنوان یک سرگرمی دنبال می‌کنند، کوله‌هایی طراحی شده که وسایلی مورد نیاز که شامل کفش، لباس یا در موارد خاص بعضی از وسایل ورزشی را بتوانند در آن جا دهند. خرید کوله پشتی ورزشی برای همه ورزشکاران واجب است و یکی از محصولات جدید ما در نانی شاپ محسوب ‌می‌شود. ساک ورزشی باید سبک باشد چون معمولا وسایل و لباس‌های ورزشی به تنهایی وزن قابل توجهی دارند.

کوله پشتی موتور‌سواری

کسانی که علاقه مند به موتور سواری هستند، کوله پشتی مخصوص وجود دارد. این کوله ها معمولا طراحی ایرودینامیک و پوسته ضد آب و ضد باد دارند.

کوله پشتی حمل سگ و گربه

کوله پشتی‌های مخصوص حمل پِت که گزینه مناسبی برای کسانی است که دوست دارند حیوانات خانگی خود را همراه خود به بیرون ببرند.

کوله پشتی‌ها را بر اساس جنس می‌توان به این شکل دسته بندی کرد:

کوله پشتی چرم

کوله‌پشتی‌هایی که از جنس چرم دوخته شده باشند مناسب حمل وسایل در وزن و حجم زیاد نیستند. این کوله‌ها بیشتر برای استایل و وسایل روزمره مناسب می‌باشند. ریختن وسایل زیاد و حجیم می‌تواند فرم و شکل این کوله ها را خراب کند.

کوله پشتی برزنتی

کوله پشتی‌های برزنتی دوام بسیار بالایی دارند. این کوله‌ها مناسب حمل وسایل زیاد و سنگین هستند و در بیشتر موارد ضد آب هم می‌باشند.

کوله پشتی پارچه‌ای

کوله پشتی‌های پارچه‌ای را با انواع پارچه‌های فانتزی،ساده، سنتی و… در بازار مشاهده می‌کنید. بسته به نوع پارچه و دوخت، این کوله‌ها می‌توانند دوام و کیفیت متفاوتی داشته باشند.

خرید کوله پشتی آنلاین

برای اطلاع از قیمت و خرید کوله‌پشتی از سایت نانی شاپ حتما بخش کوله‌های نانی شاپ را چک کنید.

جدید‌ترین مدل‌های کوله پشتی دانشجویی

برای هر دانشجویی داشتن کوله پشتی مناسب ضروری است. معمولا دانشجویان وسایلی با حجم و وزن زیاد مثل لپتاپ، کتاب، ظرف غذا و … همراه دارند پس ضروریست که کوله پشتی استانداردی داشته باشند که به کمر و ستون فقراتشان آسیب وارد نکند.

کوله پشتی دانشجویی می‌تواند دارای تقسیم بندی برای جای لپتاپ، جای کتاب و نوشت افزار، جای بطری و … باشد.

کوله پشتی انواع مختلفی از نظر کاربرد، جنس و ظاهر دارند.

کوله مخصوص حمل لپتاپ و وسایل الکترونیکی

این‌ مدل از کوله پشتی دارای محفظه مخصوص لپتاپ است و برای حمل شارژر و موس هم جای مخصوص دارد. در بعضی مدل‌ها برای لوازم تحریر و یا تبلت جای مخصوص تعبیه شده است.

کوله پشتی لپتاپ دو مدل مستطیلی و گرد دارند و معمولا از پارچه‌های ضد آب ساخته می‌شوند.

برای خرید کوله پشتی مخصوص لپتاپ حتما اندازه لپتاپ خود را در نظر بگیرید.

کوله پشتی دانشجویی فانتزی

این مدل کوله عموما جای زیادی ندارد و برای زمانی مناسب است که وسایل کمی همراه خود دارید.

شکل و ظاهر آنها سبک و راحت است و حتی تقسیم بندی کمتری در فظای داخلی دارند.

کوله پشتی سنتی

کوله پشتی که از شکل و طرح‌های سنتی الهام گرفته شده‌اند و از پارچه‌‌های سنتی دوخته می‌شوند. وزن کمی دارند و برای استفاده روزمره مناسب هستند.

کوله پشتی سه کاره

کوله پشتی های سه کاره را به سه شکل می‌توان حمل کرد. شکل اول مانند تمامی کوله‌ها به پشت انداخته می‌شود. شکل دوم به روی شانه انداخته می‌شود مانند کیف‌های دوشی و شکل سوم که به دست گرفته می‌شود.

مزیت کوله پشتی سه کاره این است که هرگاه وسایل داخل کوله زیاد نبود می‌توانید به عنوان کیف دوشی از آن استفاده کنید.

اگر برای مدرسه و دانشگاه به دنبال خرید کوله پشتی مناسب هستید حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:

 توجه به سایز و وزن کوله پشتی

اگر سایز کوله پشتی با اندام شما هم‌خوانی ندارد یا وزن آن بیش از اندازه باشد با استفاده مداوم قطعا به ستون فقرات آسیب وارد می‌شود. پس هنگام خرید کوله پشتی وزن و اندازه آن چک‌کنید.

توجه به جنس، دوخت کوله پشتی

کیفیت دوخت و پارچه استفاده شده در کوله پشتی بسیار مهم است. اگر به دنبال خرید کوله ضد آب هستید به کیفیت دوخت درزها توجه کنید. همچنین باید دقت کنید که آسترکشی داخل کوله از جنس خوبی باشد و به مرور زمان پوسته پوسته نشود.

 توجه به تعداد جیب و تقسیم بندی داخل کوله

هرچقدر وسایل بیشتر و مختلفی با خود همراه داشته باشید، کوله شما باید تقسیم بندی کاربردی و مناسبی داشته باشد تا موقع نیاز دسترسی شما به وسایلتان سریع و آسان باشد.

پس در انتخاب کوله پشتی حتما تعداد و نوع جیب ها را بررسی کنید.

خرید کوله پشتی

خرید انواع کوله پشتی دانشجویی وارداتی و کوله پشتی مدرسه از سایت نانی شاپ با قیمت مناسب و کیفیت عالی. کوله پشتی‌های موجود در نانی شاپ از برندهای معتبر و شناخته شده جهانی مثل هیماواری، کَن ‌کِن، مینی گرل و …هستند. کوله پشتی‌های استاندارد و با کیفیتی که یک عمر همراه شما خواهند بود.

کوله پشتی

حتما در طول دوران مدرسه یا دانشگاه از کوله پشتی استفاده کرده‌اید. ویژگی بارز یک کوله پشتی خوب این است که به کمر و ستون فقرات کمترین فشار و آسیب را وارد کند و وزن را به درستی روی بدن کنترل کند.
نانی شاپ روی کوله‌هایی که به محصولات خود مثل ساعت، کلاه، عروسک و …اضافه می‌کند بسیار حساس است و کوله‌های نانی شاپ از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردارند.

ویژگی کوله پشتی استاندارد

برای دانش‌آموزان و دانشجویان و کسانی که قصد خرید کوله پشتی را دارند واجب است تا اطلاعاتی درباره کوله‌پشتی استاندارد و ویژگی‌هایی که یک کوله را استاندارد می‌سازد داشته باشند.

 طراحی و دیزاین

یک کوله پشتی باید دیزاین به روزی از نظر ظاهری داشته باشد. استفاده از آن باید برای شما خوشایند باشد و استایل شما را بهتر کند.
جوانان و نوجوانان به استایل خود اهمیت زیادی می‌دهند پس انتخاب کوله پشتی که ظاهر مناسب و مطابق سلیقه و‌ مد روز باشد برای آن‌ها مهم است.

فضای داخلی

فرقی نمی‌کند دانشجو یا دانش‌آموز باشید. کوله‌‌ای که انتخاب می‌کنید باید فضای داخلی ارگانیز شده‌ای داشته باشد. یک کوله خوب معمولا برای لپ‌تاپ، کیف پول، لوازم تحریر، بطری، تراول ماگ، کلاه و … فضای طراحی شده‌ای دارد و علاوه بر این دسترسی به همه موارد باید آسان و بدون بهم ریختگی باشد.
تعداد زیپ‌ها و جیب‌ها را چک کنید تا مطابق نیاز شما باشد.

حمل راحت

کوله پشتی استاندارد به کمر و ستون فقرات آسیب وارد نمی‌کند و وزن کوله به درستی روی شانه‌ها تقسیم می‌شود.
به طور کلی کوله ای از نظر حمل بهتر است که دو بند پهن با ضخامت مناسب داشته باشد تا فشار به صورت نقطه‌ای بر شانه‌ها وارد نشود. این بندها قابلیت تنظیم شدن به اندازه دلخواه شما را دارند.

جنس و نوع پارچه

بهترین انتخاب در بین پارچه‌هایی که کوله پشتی از آن تولید می‌شود پارچه‌های برزنتی و کتان ضد آب هستند.
این نوع پارچه‌ها علاوه بر مقاوت در برابر آب، عمر طولانی تری دارند و دیرتر پوسیده و کهنه می‌شوند.
توجه به آستر کشی داخلی کوله پشتی نیز اهمیت دارد. بعضی از آسترهای بی‌کیفیت به مرور زمان تکه‌‌تکه می‌شوند و یا از قسمت درزها پاره و ریش ریش می‌شوند.

مهناز ایرانی

من مهناز ایرانی دانشجوی رشته طراحی لباس و علاقه مند به مد ، استایل و موضوعات زیبایی هستم

دیدگاهتان را بنویسید