صفحه اصلی > استایل زنانه و استایل مردانه و مد و استایل : لباس فرم اداری مناسب سازمان و ادارات

لباس فرم اداری مناسب سازمان و ادارات

سفارش لباس فرم اداری - ونیک

اگر تا به حال گذر شما به ادارات و سازمان‌های خصوصی و دولتی افتاده باشد، حتما متوجه نوع پوشش خاص کارکنان شده‌اید. در چنین محل‌هایی افراد موظف به پوشیدن لباس‌های فرم خاص مطابق قوانین آن مجموعه هستند تا از دیگر ارگان‌ها و سازمان‌ها تمایز یابند. لباس‌ فرم در واقعی نوعی پوشش رسمی در محل کار است که استایل کاری کارکنان یک مجموعه را تشکیل می‌دهد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با اهمیت انتخاب لباس فرم اداری مناسب سازمان و ادارات آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

اهمیت پوشیدن لباس فرم اداری در سازمان

اغلب سازمان‌ها، ادارات و مجموعه‌های کاری چه خصوصی و چه دولتی لباس فرم مخصوص به خود را دارند. لباس‌های فرم کارکنان در چنین مجموعه‌هایی بر اساس نوع قوانین مجموعه و نوع فعالیت کاری آنان مشخص می‌شود. این پوشش نشان‌دهنده آن است که یک فرد در کدام سازمان یا اداره مشغول به کار بوده و استایل کاری او چه سبکی است.

داشتن استایل رسمی در محیط کار به منظور جلب نظر افراد و آراستگی اهمیت فراوانی دارد و می‌تواند تاثیر گسترده‌ای در میزان اعتماد به نفس افراد نیز بگذارد. شما به عنوان فردی که در یک سازمان یا اداره مشغول به کار است باید حتما مطابق قوانین آن مجموعه برای خود مانتو شلوار اداری یا کت شلوار اداری تهیه کنید. اولین چیزی که نظر مشتریان و مراجعه‌کنندگان را پس از ورود به مجموعه کاری شما جلب می‌کند نوع استایل کاری شما است. در اغلب سازمان‌ها و ادارات کشور نوع پوشش کارکنان توسط خود مجموعه مشخص شده و به آنان معرفی می‌شود تا فرم اداری خود را در اسرع وقت تهیه کنند.

ما نیز در مجموعه ونیک انواع لباس‌های فرم اداری زنانه و مردانه را با کیفیت و ظرافت بالا برای شما تهیه و طراحی می کنیم. لباس فرم اداری مناسب سازمان لباسی است که کاملا مطابق قوانین آن مجموعه باشد و از پوشش مناسب و منطقی نیز بهره‌مند باشد.

 

چه رنگ هایی برای لباس اداری مناسب هستند؟

اولین موضوعی که در انتخاب لباس فرم اداری مناسب سازمان و ادارات اهمیت دارد، توجه به رنگ لباس کاری کارکنان است. بدیهی است شما به عنوان یک کارمند نمی‌توانید از هر نوع رنگی برای تهیه لباس اداری خود در محل کار استفاده کنید. هر رنگی خاصیت و جلوه مخصوص به خود را دارد و مناسب استفاده در هر جا و مکانی از جمله محیط‌های کاری رسمی و اداری نیست.

رنگ‌ها انرژی دارند و می‌توانند حتی محیطی که در آن استفاده می‌شوند را تحت‌تاثیر خود قرار دهند، به همین علت باید در انتخاب رنگ مناسب جهت تهیه لباس‌های اداری دقت شود. در این بخش از مطلب شما را با چند مورد از مناسب‌ترین رنگ‌هایی که می‌توانید برای تهیه لباس‌های فرم اداری زنانه و مردانه از آن‌ها استفاده کنید آشنا می‌نماییم. این رنگ‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مشکی

از متداول‌ترین و شیک‌ترین رنگ‌هایی که می‌توانید برای تهیه لباس اداری خود از آن استفاده کنید رنگ مشکی است تا جلوه خاص و موجهی به استایل کاری شما در سازمان و ادارات بدهد.

 • طوسی

یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای فرم اداری در سازمان‌ها طیف رنگ‌ طوسی است که ظاهری سنگین و شیک به استایل شما در محل کار خواهد داد.

 • قهوه‌ای تیره

یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار که بسیار مناسب استفاده در محیط‌های رسمی و اداری است رنگ قهوه‌ای تیره خواهد بود تا ظاهر شما را شاد و آراسته جلوه دهد.

 • سرمه‌ای

از جذاب‌ترین رنگ‌هایی که می‌توانید برای تهیه فرم اداری خود از آن استفاده کنید می‌توان به رنگ سرمه‌ای اشاره کرد و آن را یکی از بهترین رنگ‌های ماندگار و شیک دانست.

 

بایدها و نبایدهای انتخاب لباس فرم اداری

بدیهی است شما برای انتخاب لباس فرم اداری مناسب سازمان باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا یک لباس فرم شایسته و آراسته برای محیط کار خود تهیه کنید.

 • در چنین مکان‌هایی پوشیدن لباس‌های جلف و زننده توسط کارکنان ممنوع است و آنان کاملا باید لباس فرم خود را مطابق قوانین مجموعه کاری انتخاب کنند. برای مثال لباس کاری شما در سازمان نباید دارای رنگ‌های بسیار روشن یا جیغ باشد تا وجه کاری شما زیر سوال نرود.
 • تا حد امکان باید از رنگ‌های روشنی که امکان کثیفی و آلودگی آن‌ها در محل کار وجود دارد دوری کنید.
 • از طرفی دیگر استایلی که برای محل کار انتخاب می‌کنید باید کاملا فیت تن شما باشد؛ یعنی نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ بر روی تن شما بنشیند.
 • سعی کنید فرم اداری شما کاملا مطابق سایر کارکنان در محل کار باشد تا وجه کاری سازمان حفظ شود.
 • از باکیفیت‌ترین پارچه‌ها که دوام و ماندگاری بالایی در برابر شست‌وشوی مداوم دارند استفاده کنید تا پس از هر بار شست‌وشو کیفیت و ظرافت اولیه فرم اداری شما حفظ شود.
 • طرح انتخابی شما برای لباس فرم در ادارات و سازمان‌ها باید ساده و شیک باشد، به همین منظور از انتخاب طرح‌های شلوغ جدا خودداری کنید.

 

ویژگی های لباس فرم اداری مردانه

لباس رسمی مردانه در محل کار باید ویژگی‌های خاصی را دارا باشد تا بتوان از آن به عنوان لباس فرم اداری مناسب سازمان استفاده کرد. در محل کار شما به عنوان یک آقا باید یک ست اداری خوش فرم و آراسته داشته باشید که کاملا مناسب سازمان‌ها و ادارات است. لباس‌های اداری مردانه تنوع بالایی دارند؛ اما شما باید با در نظر گرفتن ویژگی‌های خاصی بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

در این بخش شما را با مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک لباس رسمی اداری مردانه باید آن را دارا باشد آشنا می‌کنیم.

کاملا فیت تن شما باشد

پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد یا خیلی تنگ نه تنها در محل کار بلکه در سایر مکان‌ها و مراسمات نیز چندان جالب نیست و استایل شما را شیک جلوه نمی‌دهد‌. برای داشتن یک استایل رسمی و خاص در سازمان لازم است کت و شلوار اداری شما کاملا متناسب با اندام شما تهیه شده باشد تا زیبایی استایل شما را کامل کند.

در این خصوص مجموعه ونیک می‌تواند برترین تولیدکننده لباس اداری شما باشد و محصولاتی به شما ارائه کند که بر تن شما درخشندگی خاصی داشته باشند. شما می‌توانید با برقراری ارتباط با مشاوران این مجموعه نسبت به انتخاب فرم اداری مناسب خود اطلاعات مفیدی کسب کنید.

 • رنگ مناسبی داشته باشد

رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای و طوسی از برترین رنگ‌هایی هستند که شما می‌توانید برای لباس اداری خود انتخاب کنید. این رنگ‌ها صورت شما را بازتر و شاداب‌تر جلوه داده و در دسته رنگ‌های سنگین و شیک قرار می‌گیرند تا استایل شما را کامل کنند.

رنگ‌ها تاثیر ویژه‌ای در زیبایی فرم اداری شما دارند، به همین دلیل لازم است رنگی را انتخاب کنید که از هر لحاظ مناسب و خاص باشد. رنگ‌هایی با تناژ روشن اصلا مناسب استفاده در محل کار نیستند, چرا که ممکن است ناگهان آلوده یا کثیف شوند و این موارد بر روی رنگ‌های روشن نمایان‌تر خواهد بود.

 • ساده و شیک باشد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که لباس فرم اداری مناسب سازمان باید آن را دارا باشد شیک بودن و در عین حال ساده بودن آن است. تهیه لباس‌های پرزرق و برق و شلوغ اصلا مناسب ادارات و سازمان‌ها نبوده و موجب نارضایتی کارفرما می‌شود.

شما به عنوان فردی موجه در محل کار خود باید یک دست کت و شلوار اداری مردانه شیک و ساده برای خود انتخاب کنید تا یک استایل کاری حرفه‌ای در سازمان داشته باشید. چنانچه در زمینه انتخاب طرح و رنگ مناسب اطلاعاتی ندارید می‌توانید در این خصوص با مشاوران برجسته ما در ونیک مشورت کنید.

لباس رسمی مردانه - ونیک

ویژگی های لباس فرم اداری زنانه

بدیهی است با توجه به قوانین کشور ما زنان شاغل در محیط‌های اداری و سازمانی باید از پوشش موجه و مناسبی برخوردار باشند. خانم‌ها بیشتر از آقایان به زیبایی و آراستگی استایل خود اهمیت می‌دهند، به همین دلیل اغلب به ویژگی‌های خاصی برای داشتن یک استایل شیک در محل کار که در عین حال سبک و راحت باشد توجه می‌کنند. شما به عنوان یک خانم باید استایلی را برای فرم اداری خود انتخاب کنید که کاملا در آن راحت باشید و بتوانید فعالیت‌های کاری خود را به سادگی انجام دهید.

در این قسمت از مطلب شما را با چند مورد از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که لباس‌های اداری زنانه باید آن را دارا باشند آشنا می‌کنیم.

 • سبک و تنفس پذیر باشند

از آنجایی که خانم‌ها باید در محل کار با پوشش اسلامی کامل حاضر شوند نیاز است از پارچه‌های سبک و تنفس‌پذیر برای تهیه فرم اداری خود استفاده کنند. پارچه‌هایی که امکان تعریق در آن‌ها به کمترین حد ممکن خود برسد و موجب آزار و اذیت خانم ها در محل کار نشود.

در واقع یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرم اداری زنانه باید سبک بودن و تنفس‌پذیری آن باشد تا افراد با استفاده از آن احساس رضایت کنند. شما به عنوان یک خانم در محل کار خود علاوه بر زیبایی استایل باید به دنبال لباسی با قابلیت تنفس‌پذیری و وزن سبک باشید تا حین انجام فعالیت‌های کاری اذیت نشوید.

 • ساده باشند

ویژگی مشترکی که بین لباس‌های زنانه و مردانه در محل کار وجود دارد ساده بودن آن‌ها است تا کاملا لباس فرم اداری مناسب سازمان باشد. خانم‌های شاغل در سازمان و ادارت نیز موظف‌اند از لباس‌های فرم ساده و در عین حال شیک در محل کار خود استفاده کنند.

پوشیدن لباس‌های جلف و زننده همراه با طرح‌های شلوغ اصلا مناسب استفاده در سازمان‌ها و ادارات نیست و جلوه بدی به استایل کاری شما می‌دهد. توصیه می‌کنیم برای داشتن یک استایل رسمی و شیک با کارشناسان فعال ما در مجموعه ونیک مشورت نمایید تا بهترین طرح و رنگ مناسب برای شما انتخاب شود.

 • از پارچه های باکیفیت و مقاومی تهیه شده باشند

به منظور آراستگی و تمیزی لازم است لباس کار شما هر روز شست‌وشو شود؛ به همین دلیل باید پارچه‌هایی را برای تهیه فرم اداری انتخاب کنید که از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار باشند. پارچه‌های باکیفیت معمولا در برابر شست‌وشوی متعدد مقاومت بالایی دارند و ظرافت و زیبایی اولیه خود را همچنان حفظ می‌کنند.

ماندگاری لباس اداری شما یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود و این امر تنها با بالا بودن کیفیت پارچه میسر می‌شود. توجه داشته باشید پارچه‌هایی را برای تولید لباس فرم اداری مناسب سازمان انتخاب کنید که از کیفیت، مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردار باشند.

 خرید فرم اداری - ونیک

ونیک؛ بهترین تولیدکننده لباس های فرم اداری

ونیک از برترین و پرآوازه‌ترین مجموعه‌های ایرانی در زمینه تولید انواع لباس‌های اداری زنانه و مردانه است. مجموعه‌های کاری متعددی اعم از ادارات و سازمان‌ها تولید لباس‌های فرم خود را به ونیک می‌سپارند تا برترین کیفیت را به آنان ارائه کنیم. ما در ونیک با بهره‌مندی از برترین متریال روز دنیا آماده ارائه هر نوع لباس اداری به شما هستیم تا در محل کار خود نیز بدرخشید. چنانچه همچنان اطلاعات کافی در خصوص چگونگی طرح، مدل و رنگ لباس اداری خود پیدا نکردید توصیه می‌کنیم با مشاوران ما در مجموعه ونیک مشورت نمایید.

 

سخن پایانی

داشتن استایل مناسب در محل چه برای کارکنان و چه برای کارفرما از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل شما باید بهترین ست را برای استایل کاری خود انتخاب کنید. ما در این مطلب سعی کردیم شما را با لباس فرم اداری مناسب سازمان و ویژگی‌های آن آشنا کنیم تا بتوانید انتخاب مطلوبی در این زمینه داشته باشید. توصیه ما به شما این است که چنانچه به دنبال داشتن یک استایل خاص و شیک در محل کار هستید یا به عنوان یک کارفرما قصد سفارش عمده لباس فرم برای سازمانتان را دارید حتما با مشاوران و کارشناسان ما در مجموعه ونیک ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

محسن خدادادی

دیدگاهتان را بنویسید